pět nových vozů škoda superb pro pražský hrad | Aktuality | autoweek.cz

Pět nových vozů Škoda Superb pro Pražský hrad

Pět nových vozů Škoda Superb pro Pražský hrad

16.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda vyhrála výběrové řízení a dodala dalších pět vozů Superb 3,6 FSI s pohonem všech kol pro Správu Pražského hradu. Tři vozy Škoda Superb již jsou ve vozovém parku prezidenta republiky Miloše Zemana. 

Škoda Auto dodala Správě Pražského hradu pět nových vozů Škoda Superb. Již rok jsou součástí vozového parku prezidenta České republiky Miloše Zemana tři vozy Škoda Superb. Pět nových vozů vystřídá stávající vozy ve službách Pražského hradu. Výběrové řízení pro obnovu vozového parku vyhrála značka Škoda v konkurenci zahraničních prémiových značek.

 

 „Škoda Superb nás přesvědčila svou všestranností a vynikajícím poměrem ceny a užitné hodnoty. Těší nás, že budeme i nadále používat špičkový model domácí automobilky,“ řekl Ivo Velíšek, ředitel Správy Pražského hradu příležitosti předání klíčů od vozů.

 

 „Jsme hrdí, že naše kompletně obnovená vlajková loď bude sloužit na Pražském hradě,“ uvedl šéf prodejní organizace Škoda Auto Česká republika Luboš Vlček. „Superb je symbolem špičkové kvality Made in Czech Republic a důkazem síly značky a kompetence celého týmu společnosti Škoda Auto,“ dodal.

 

Nové služební vozy Škoda Superb jsou vybaveny motory 3,6 FSI V6 o výkonu 191 kW a šestirychlostní dvouspojkovou převodovkou DSG v kombinaci s pohonem všech kol. Vozy byly dodány ve výbavovém stupni Elegance a na blatnících vozu mají držáky vlajek.

Od své inaugurace v březnu roku 2013 jezdí Superbem český prezident Miloš Zeman.

 

  • Pět nových vozů Škoda Superb pro Pražský hrad
  • Pět nových vozů Škoda Superb pro Pražský hrad