peugeot 108 tattoo concept | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot 108 Tattoo Concept

Peugeot 108 Tattoo Concept

06.03.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot se spojil s uměleckým tatérem Xoilem, aby společně představili jedinečný exemplář nového vozu Peugeot 108. Xoil neobvyklým způsobem aplikoval své umění na městský vůz Peugeot a propojil tak dva různé světy. Výsledek nemá ve světě automobilů ani tetování obdoby. 

Značka Peugeot v Ženevě představil ve světové premiéře nový městský minivůz Peugeot 108. Peugeot 108 díky funkci Mirror Screen funguje i jako zrcadlo chytrého telefonu řidiče. Peugeot 108 zákazníkovi nabízí možnost dát svému vozu vlastní identitu díky široké škále osobních úprav na míru: v nabídce jsou čtyři tvary karoserie (hatchback a vůz se stahovací střechou, tři nebo pět dveří), sedm motivů personalizace, tři verze interiéru, tři barvy látkové střechy atd.

Ve voze 108 Tattoo Concept se spojuje prastaré tatérské umění s neobvyklým nosičem tetování. Výsledkem je velice extravagantní osobní úprava. Značka dala za tím účelem výtvarníku Xoilovi naprostou svobodu vytvořit unikátní umělecké dílo. Umělec se tak musel odpoutat od křivek lidského těla a soustředit se na nové tvary a rozměry.

Peugeot 108 Tattoo Concept má zlatavě měděnou barvu, která zdánlivě připomíná barvu lidské kůže, tedy materiál, který tatér běžně používá. Zvolený motiv v sobě mísí tradice s moderností. Xoil vyšel z historie značky a použil modrou barvu loga z roku 1920. Doplnil ho o spojení různých tvarů a geometrických linií.

Jak v exteriéru, tak v interiéru vozu 108 Tattoo Concept je použitá kůže. Uvnitř vozu je přítomna zejména na přístrojové desce. Na sedadlech a koberečcích je kůže kombinovaná s tkanou vlnou.

Peugeot 108 Tattoo Concept se nezaměřuje jen na estetiku, ale zkoumá i možnost vytvořit zcela jedinečný vůz upravený na míru. Znamená navíc další krok směrem k používání nových materiálů a procesů v automobilech budoucnosti. Například kůže na kapotě prošla procesem rostlinného vyčinění, který zachovává vzhled a hmatový dojem z kůže.

 

  • Peugeot 108 Tattoo Concept
  • Peugeot 108 Tattoo Concept
  • Peugeot 108 Tattoo Concept
  • Peugeot 108 Tattoo Concept