zahájení výroby nové generace modelu fabia combi | Aktuality | autoweek.cz

Zahájení výroby nové generace modelu Fabia Combi

Zahájení výroby nové generace modelu Fabia Combi

16.12.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výroba vozu Škoda Fabia Combi probíhá v hlavním výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi. Na trh bude uveden v lednu 2015.

​ V hlavním výrobním závodě společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi byla zahájena sériová výroba nové generace modelu Škoda Fabia Combi. Škoda Fabia Combi je nejoblíbenější model svého segmentu. V lednu 2015 bude nová Škoda Fabia Combi uvedena na první světové trhy.

 

​„Zahájení výroby nového modelu Škoda Fabia Combi je důležitým pilířem naší široké modelové ofenzívy,“ říká člen představenstva společnosti Škoda Auto za oblast výroby a logistiky Michael Oeljeklaus. „Jako nejprodávanější vůz svého segmentu je Fabia Combi pilířem Růstové strategie Škoda. Díky vynikajícím parametrům a vlastnostem přináší vše, čím může nadchnout nové skupiny zákazníků,“ dodává Oeljeklaus.

 

Nová Škoda Fabia Combi přichází jen několik týdnů po zahájení prodeje nové generace modelu Fabia. Pro sériovou výrobu nové generace modelové řady Fabia prošel hlavní výrobní závod automobilky v Mladé Boleslavi rozsáhlou úpravou a modernizací. Mimo jiné zde vzniklo vysoce moderní zařízení pro konfiguraci nových asistenčních systémů. Modernizována byla také lakovna.

 

Škoda Fabia Combi je od roku 2000 pevnou součástí modelové palety značky Škoda. Do 30. 11.2014 dodala automobilka svým zákazníkům více než 1,1 milionu exemplářů. Škoda Fabia Combi je tak nejprodávanějším modelem ve své třídě.