peugeot landtrek připraven ke startu | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot Landtrek připraven ke startu

Peugeot Landtrek připraven ke startu

24.02.2020 | Global Press Agentur | Aktuality

Až do tuny užitečného zatížení, pohon všech kol, četné příslušenství a několika kamer: to je nový pick-up Peugeot Landtrek. Jeho prodej bude zahájen na rozvíjejících se trzích v Latinské Americe a subsaharské Africe na konci roku 2020. Nový model není určen pro evropské trhy.
Landtrek byl vyvinutý u čínské automobilky Changan Automobile. V segmentu pick-upů vynikne designem. Bude k dispozici jako Single Cab i Double Cab, takže pojme až šest osob. Je dlouhý 539 cm jako Sigle Cab a 533 cm jako Double Cab. Šířka je pro obě varianty stejná 192 cm. Na nakládací ploše lze přepravovat zboží o hmotnosti - v závislosti na verzi - až do 1,0 nebo 1,2 tuny. Nový model umožní tažení přívěsu až 3,5 t.
 
Landtrek bude k dispozici se zážehovým motorem 2,4 l/154 kW (210 k) i turbodieselem 1,9 l/110 kW (150 k) buď se šestirychlostní přímo řazenou nebo šestistupňovou automatickou převodovkou a bude možné jej objednat s pohonem zadních nebo všech kol.
 
Některé verze budou mít i centrální dotykový displej 10“. Mezi další vybavení interiéru patří kompatibilita Android Auto a Apple CarPlay.
 
Generální ředitel Peugeotu Jean-Philippe Imparato pro Automotive News Europe řekl: „Landtrek podstoupil dva miliony kilometrů testování na všech druzích terénu, protože musí být nezastavitelný, protože spolehlivost je v tomto segmentu nejdůležitějším faktorem. Nespustíme to dokud nebude připraven globální ekosystém, jako jsou náhradní díly, protože musí být jistota, že bude možné ho udržovat v provozu všude na světě. Chci se zaměřit na to, aby jste všude v Africe mohli toto auto opravit.“
 
Landtrek je druhý pick-up v globální sestavě Peugeotu - v roce 2017 zahájila na jihoafrickém trhu prodávat pickup s originálním názvem Pickup na bázi modelu Rich čínského partnera skupiny PSA společnosti Dongfeng Motor. Changan prodává také vlastní verzi pickupu Landtrek s názvem Kaicheng F70.
 
 
  • Peugeot Landtrek připraven ke startu
  • Peugeot Landtrek připraven ke startu
  • Peugeot Landtrek připraven ke startu
  • Peugeot Landtrek připraven ke startu