peugeot partner tepee electric | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot Partner Tepee Electric

Peugeot Partner Tepee Electric

17.02.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot Partner Tepee Electric byl vyvinut pro klientelu, která se snaží spojit elektrickou mobilitu s různými každodenními soukromými nebo pracovními činnostmi. Peugeot Partner Tepee Electric se představí na ženevském autosalonu 2017 a do prodeje přijde v září.
Peugeot Partner Tepee Electric byl postaven na bázi vozu Peugeot Partner Tepee se spalovacím motorem a využívá elektrické hnací ústrojí z dodávky Peugeot Partner Electric, používané od roku 2013. Synchronní elektromotor s permanentními magnety má výkon 49 kW (67 k) a točivý moment 200 N.m. Elektromotor je spojen s jednostupňovým redukčním převodem.
 
Dva lithio-ionové akumulátory s kapacitou 22,5 kWh jsou po obou stranách zadní nápravy. Standardní nabíjení z domácí zásuvky 8 A nebo 10 A nebo pomocí bezpečnostní zásuvky Green Up 14 A trvá 8,5, 12 nebo 15 hodin. Rychlé nabití na 80 % pomocí zásuvky CHAdeMO 95 A trvá 30 minut. Ve standardním evropském režimu NEDC je dojezd vozu 170 km.
 
Peugeot Partner Tepee Electric má pět samostatných sedadel, přičemž sedadla ve druhé řadě lze zcela vyjmout a ve voze tak vznikne rovná podlaha. Objem zavazadlového prostoru je v pětimístné konfiguraci 1350 l, po vyjmutí sedadel druhé řady až 3000 l. Dvoje zadní boční dveře jsou posuvné, přístup do zavazadlového prostoru je přes výklopné víko nebo otevíratelným zadním oknem.
 
Pro větší pohodlí jsou k dispozici funkce dálkově ovládané prostřednictvím telefonu, tabletu nebo počítače: naprogramování vytápění nebo klimatizace kabiny, umožňující přednastavit teplotu v kabině 30 minut před nástupem do vozu, kontrola stavu nabití baterie a odhad délky dobíjení.
 
Dotykový 7“ displej ve středu přístrojové desky je standardně k dispozici u 2. stupně výbavy. Poskytuje přístup k různým funkcím, jako palubní počítač, rádio, přehrávání hudby v mobilním zařízení, hands‑free a navigace. Vůz nabízí i to nejlepší z možností konektivity: Bluetooth, USB port, zásuvku Jack a funkci MirrorScreen, umožňující přenést mobilní aplikace připojeného telefonu kompatibilního s komunikačními protokoly MirrorLink nebo CarPlay na dotykový displej vozu.
 
Peugeot Partner Tepee Electric nabízí i levnější údržbu, jejíž náklady jsou o 30 % nižší než u vozu se spalovacím motorem. Na trakční akumulátor je poskytována záruka na 8 let nebo 100 000 km, na elektrické hnací ústrojí je záruka pět let nebo 50 000 km. Servisní interval je po prvním roce každé dva roky nebo 40 000 km. Údržba nevyžaduje výměnu oleje, řemene nebo chladicí kapaliny. Díky absenci převodovky a spojky je méně součástí ke kontrole a s rekuperací energie při zpomalování a brzdění se méně používají brzdy, takže se méně opotřebovávají a není nutná častá výměna destiček.
 
  • Peugeot Partner Tepee Electric
  • Peugeot Partner Tepee Electric
  • Peugeot Partner Tepee Electric