peugeot připravuje elektrické sportovní vozy | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot připravuje elektrické sportovní vozy

Peugeot připravuje elektrické sportovní vozy

22.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Poté, co Peugeot na pařížském autosalonu představil novou generaci dobíjecích hybridů, nyní ohlásil vývoj nové řady elektricky poháněných sportovních vozů, které budou uvedena v roce 2020.
Značka se Peugeot soustředí své prostředky na dosažení nejvyšší úrovně v rámci vývoje vozů s elektrickým pohonem. V návaznosti na tento cíl se rozhodla na konci sezóny 2018 opustit šampionát WRX. V šampionátu WRX je přechod na elektrické vozy nejistý, reálně uskutečnitelný až v roce 2021. MS v rallyekrosu se tudíž časově odklání od harmonogramu zavádění elektrických vozů značky Peugeot.
 
Značka Peugeot získávala po 208 let své existence zkušenosti, což je teď přínosem pro pozvolný přechod na nové druhy pohonných jednotek. Nové modely Peugeot 3008 Hybrid4, 508 Hybrid a 508 SW Hybrid, představené na pařížském autosalonu, jsou konkrétním vyjádřením této transformace a cíle značky nabídnout elektrický pohon pro všechny své modely počínaje rokem 2019.
 
Značka Peugeot rovněž chce svým klientům od roku 2020 nabídnout řadu sportovních vozů s elektrickým pohonem poskytujících vysokou výkonnost a nízké emise. Tyto sportovní verze, jež se mají stát skutečnou technologickou výkladní skříní značky, budou vyvíjeny ve spolupráci s divizí Peugeot Sport. Proto se Peugeot rozhodl soustředit se na zajištění nejvyšší úrovně těchto svých nových elektromobilů a opustit MS v rallyekrosu.