peugeot traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu

Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu

15.02.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot Traveller, který se ve světové premiéře objeví na letošním ženevském autosalonu, je určen pro luxusní přepravu více osob.
Peugeot Traveller, stejně jako Citroën SpaceTourer a Toyota ProAce, vzešel z modulární platformy EMP2. Traveller je k dispozici ve třech délkách od 460 do 530 cm při výšce jen 190 cm. Verze Standard (495 cm) a Long (530 cm) patří ke standardním délkám, verze Compact (460 cm) je v segmentu jedinečná a přitom rovněž dovoluje příjemné sezení až pro 9 osob.

V interiéru
Nabízí řadu možností konfigurací včetně devítimístné verze a zavazadelník o objemu 1500 l nebo, po vyjmutí sedadel, až 4900 l.

Boční posuvné dveře s bezdotykovým otevíráním jsou na trhu zcela nové a ojedinělé v segmentu je použití projekčního displeje HUD (Head-up Display).

Po kabině jsou rozmístěné čtyři zásuvky 12 V, zásuvka 230 V a USB port umožňující nabíjet mobilní přístroje. U vozu Peugeot Traveller se poprvé objevuje nový dotykový kapacitní displej 7" doplňující multimediální systém. Jsou na něm soustředěny všechny služby usnadňující cesty a řízení.

Traveller je jako první vybaven on-line 3D navigací nové generace, která se ovládá hlasem nebo přes dotykový displej. S navigací je spojena doživotní bezplatná aktualizace map čtyřikrát ročně a on-line služby Peugeot Connect po dobu 3 let.
 
Osvědčená technika
Motory BlueHDi Euro 6 o objemu 1,6 nebo 2,0 l jsou vybaveny nejúčinnější technologií pro snižování emisí, která používá systém SCR zabudovaný před filtr pevných částic. Tyto osvědčené motory mají výkony dosahující až 132 kW (180 k) a 400 N.m.
 
Také pro Traveller Peugeot nabízí systém Grip Control, patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën. Optimalizuje pohyblivost a umožňuje rozšířit pole působnosti vozu Peugeot Traveller na silnice či cesty s nízkou přilnavostí i s pohonem kol jediné nápravy. Působí na přední kola, ale nechává řidiči možnost zvolit si režim Standard, nebo zda ovladačem na středové konzoli jeden z dalších režimů v nabídce - Sníh, Terén, Písek a ESP Off.
 
Combispace a Shuttle
Peugeot Traveller je nabízen ve dvou verzích Combispace a Shuttle, jedna je určena pro soukromé zákazníky, druhá pro firmy ve verzích Business s 5 – 9 místy a Business VIP s 6 a 7 místy. Peugeot Traveller Business VIP nabízí cestujícím na zadních kožených sedadlech čtyř- nebo pětimístnou konfiguraci, ve které jsou kvalitní kůží potažená sedadla umístěna proti sobě. K pohodě cestujících přispívá i multifunkční střecha s trojzónovou klimatizací s funkcí jemného rozptylu vzduchu a doprovodné příjemně tlumené osvětlení interiéru.
 
Peugeot Traveller i-Lab
Uvedení nového vozu Traveller Peugeot spojil s prezentací studie Traveller i-Lab. Peugeot Traveller i-Lab představuje vizi značky týkající se budoucnosti vozu typu Shuttle VIP. Díky mobilnímu připojení se násobí možnosti využití a mění se každodenní život. První etapa cesty do této budoucnosti se konkretizuje s novou generací on-line 3D navigace u vozu PeugeotTraveller.
 
Čtyři samostatná sedadla jsou uspořádána proti sobě kolem obřího dotykového tabletu 32", který je umístěný na obloukovém držáku. Systém využívá automatické připojení k WiFi hotspotu, přístup ke Cloud,u Bluetooth, dokovací stanice pro indukční nabíjení nebo brýle pro virtuální realitu.
 
Kromě toho jsou ve voze zabudována audio výbava značky Focal, kterou tvoří 17 reproduktorů napojených na tři zesilovače Focal FD o celkovém výkonu 1300 Wrms. Řízení systému pomocí procesoru Digital Signal zajišťuje přizpůsobení zvuku prostoru v kabině.
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu
  • Peugeot Traveller: cestování s vysokou úrovní komfortu