peugeot traveller do prodeje | Aktuality | autoweek.cz

Peugeot Traveller do prodeje

Peugeot Traveller do prodeje

16.09.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot Traveller přiváží cestování s vysokou úrovní komfortu v lategorii víceúčelových prostorných vozů a luxusních minibusů. Modelem Traveller se nabídka velkých osobních automobilů Peugeot rozšiřuje o prostorný vůz, který dokáže pojmout až 9 osob.
Peugeot do Travelleru přináší mnoho technických inovací ze svých osobních automobilů. Je to umožněno tím, že jeho konstrukce vychází z modulární platformy EMP2, vyvinuté pro osobní vozy - poprvé byla použita u modelů 308 a 308 SW. Nový přístup ke komfortní variantě vozu, vycházejícího konstrukčně z modelu Expert III. generace, Peugeot zdůrazňuje i zcela novým jménem, kterým se odlišuje od osobních verzí Kombi.
 
Tři délky při výšce jen 190 cm
Peugeot Traveller je k dispozici ve třech délkách od 460 do 530 cm při výšce 190 cm, umožňující vjezd i do krytých parkovišť, což u vozů této kategorie není obvyklé. Verze Compact 460 cm je s kratším rozvorem náprav 292 cm, Standard 495 cm a Long 530 cm mají shodný rozvor 327 cm. Uspořádání podvozkových skupin, nápravy, výfukové potrubí a palivové potrubí, jsou společné pro všechny tři délky. Verze Standard a Long patří k běžným délkám v segmentu, ale krátká verze Compact  o délce 460 cm je výjimečná, přičemž i ta může být také devítimístná.
 
 
Řada možností konfigurace umožňuje vytvoření různých variant uspořádání interiéru až do devítimístné verze se zavazadelovým prostorem o objemu 1384 l nebo po vyjmutí sedadel až 4554 l, u verze Compact 3397 l (všechny údaje jsou metodou VDA).
 
Peugeot Traveller nabízí díky svým vnějším rozměrům a krátkým převisům velmi dobrou ovladatelnost pro použití i v městských podmínkách. Průměr zatáčení začíná na 11,3 m u verze Compact.
 
Prověřená technika
Osvědčené motory BlueHDi o objemu 1,6 nebo 2,0 l s výkony v rozmezí 85 až 132 kW (115 až 180 k) jsou vybaveny nejúčinnější technologií pro snižování emisí na trhu se systémem selektivní katalytické redukce SCR (Selective Catalytic Reduction) před filtrem pevných částic s aditivem. Nádržka aditiva AdBlue pro SCR má objem 22,4 l, což vystačí na ujetí 15 000 km. Aditivum AdBlue se snadno doplňuje vnějším plnicím hrdlem ve středním sloupku. Nejúspornější Traveller vykazuje kombinovanou spotřebu 5,1 l/100 km (tzn. emise 133 g CO2/km). Nová je samočinná převodovka EAT6,
 
Přední nápravu typu Pseudo McPherson se zkrutným stabilizátorem je převzatá z přepracované platformy EMP2. Posilovač řízení je elektrohydraulický. Nová zadní náprava s příčnými trojúhelníkovými rameny unese užitečné zatížení 1400 kg. Pružiny s proměnnou tuhostí a tlumiče, zajišťující proměnlivé tlumení podle zatížení, zaručují maximální komfort u zatíženého i prázdného vozu. Výhodou nové zadní nápravy je i to, že je kompatibilní s pohonem 4×4 Dangel.
 
Grip Control je systém, patentovaný skupinou PSA Peugeot Citroën, který optimalizuje záběrové schopnosti vozu na cestach se sníženou přilnavostí s možností volby režimu Standard nebo ovladačem na středové konzoli navolit z nabídky dalších: Sníh, Terén, Písek, ESP Off.
 
Peugeot Traveller nabízí velmi nízké provozní náklady díky nízké spotřebě paliva a servisnímu intervalu 40 000 km nebo 2 roky.
 
Komfort pro rodiny i firmy
Peugeot Traveller se nabízí ve dvou verzích - Family a Business, Jedna je určena pro soukromé zákazníky, druhá pro firmy. Každá z nich nabízí dvě úrovně výbavy. Traveller Family ve verzích Active a Allure může mít 5, 7 nebo 8 míst, zatímco řada Business je připravena ve verzích nazvaných Business (s 5 - 9 místy) a Business VIP (se 6 nebo 7 místy). Ve 2. a 3. řadě jsou podle verze k dispozici buď samostatná posuvná sedadla s koženým čalouněním a loketními opěrkami nebo posuvná dělená lavice s individuálně sklopitelnými opěradly.
 
Peugeot Traveller Business VIP umožňuje čtyř- nebo pětimístnou konfiguraci, v níž jsou kvalitní kůží potažená sedadla orientována proti sobě. K pohodě cestujících přispívá multifunkční střecha s  trojzónovou klimatizací a tlumené osvětlení interiéru. Součástí příplatkové výbavy je i posuvný sklápěcí stolek, který klientům poskytuje prostor vhodný pro práci.
 
Při koncipování výbavy víceúčelové verze Traveller Family byl kladen důraz na rodinu. Proto jsou součástí sériové výbavy mj. I vnitřní zpětné zrcátko ke sledování dětí na zadních sedadlech nebo výklopné stolky v  opěradlech sedadel v 1. řadě.
 
Novinkou v tomto segmentu jsou boční posuvné dveře mají hands-free otevírání, otvírací okno zadního víka a střešní okno. Běžné v tomto segmentu zatím není ani použití projekčního HUD displeje. Novinkami ve výbavě jsou rovněž on-line navigace s hlasovým ovládáním a dopravními informacemi v reálném čase, zadní parkovací kamera Top Rear Vision se snímáním zadní části vozu seshora v úhlu 180° nebo funkce varování před snížením pozornosti řidiče (Driver Attention Alert) .
 
Pro klidné cesty s on-line připojením
U vozu Peugeot Traveller se poprvé objevuje nový dotykový kapacitní displej 7" doplňující multimediální systém. Jsou na něm soustředěny všechny služby usnadňující cesty a řízení. Funkce spojené s navigací, telefonováním a médii lze ovládat i hlasem. On-line 3D navigace je součástí paketu Peugeot Connect Nav, stejně jako funkce Mirror Screen, umožňuje používat aplikace chytrého telefonu na dotykovém displeji vozu.
 
Multifunkční stropní konzole, která je u vyšších verzí součástí sériové výbavy, zahrnuje osvětlení s LED diodami, samostatné lampičky a jako v letadle oddělené ovládání klimatizace. V kabině jsou čtyři zásuvky 12 V, zásuvka 230 V a USB port.
 
Cena vozu Traveller Family Compact 1,6 Blue HDi 115 MAN6 začíná na 816 750 Kč (vč. DPH). Traveller Business Compact 1,6 Blue HDi 115 MAN6 stojí od 635 000 Kč bez DPH.
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje
  • Peugeot Traveller do prodeje