pikatec - autokosmetika 21. století | Aktuality | autoweek.cz

Pikatec - autokosmetika 21. století

Pikatec - autokosmetika 21. století

31.10.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Nový způsob slučování polymerů, které vytvářejí dokonalý lesk a dlouhotrvající ochranu povrchu, mění i možnosti ochrany lakovaných povrchů karoserií automobilů. Na trh autokosmetiky přichází nová obchodní značka Pikatec, dynamická společnost s orientací na nano a energetické produkty.

Jako nanotechnologie se označuje technický obor, který se zabývá tvorbou a využíváním technologií v měřítku nanometrů, tj. 10-9 m (miliardtina metru), což je zhruba jedna tisícina tloušťky lidského vlasu. Nanotechnologie se využívají v mnoha oborech, jako například v medicíně, textilním průmyslu, ve stavebnictví a v poslední době velmi výrazně v oblastech autochemie a autokosmetiky.

 

Jednoznačným přínos má nanotechnologie pro ochranu laku, ráfků a skel automobilů i ochranu chromovaných dílů. Ošetření takovýmto přípravkem spolehlivě ochrání povrch na období i několika měsíců při běžné frekvenci mytí vozu i v automatizovaných myčkách. Použití zaručuje nejen plné a jasné barvy karoserie, ale zakrývá i jemné škrábance i šupinky či jiné kazy na povrchu laku. V neposlední řadě také zvyšuje odolnost povrchu proti mechanickému opotřebení či poškození.

 

Značka Pikatec je investorsky orientovanou společností pro vývoj a výrobu produktů v oblasti nanotechnologií a energií. Společnost shromažďuje a nakupuje ověřené vědecko-technologické produkty. Na trh uvádí exkluzivní sortiment s maximálním důrazem na kvalitu. Výrobky z portfolia značky Pikatec jsou vyvíjeny a zdokonalovány již od roku 2004. Byly však prodávány pod jiným obchodním jménem. Během 10 let se složení výrobků postupně zdokonalovalo až do stávající podoby.

 

Nanokosmetika Pikatec je speciálně vyvinuta a vyrobena z nanočástic, které jsou pomocí vhodného rozpouštědla trvale rozptýleny v kapalném prostředí kosmetické emulze. Tyto pevné částice obsahují oxid křemíku, který zvyšuje odpudivost kapalin na povrchu i odolnost proti mechanickému opotřebení či poškození.

 

Tato kosmetická péče o vozový park nabízí možnost vysoce efektivního ošetření vozu, zajistí ochranu před škrábanci od drobných kamínků a prachu, ochranu před vlivy solí a asfaltu, ochranu před pylem a pryskyřicí ze stromů, ochranu před výkaly ptáků a také důležitou UV ochranu proti blednutí laku.

 

Pikatec nabízí kompletní sadu výrobků pro komplexní údržbu exteriéru vozu Nano ProtectPack od šampónu Nano Shampoo přes nanotechnologické prostředky Nano Armour, Nano Clear Glass a Nano Protect Glass až po ochranu textilií Nano protect Textile.

 

Aplikace nanokosmetiky je celkem jednoduchá a lze ji aplikovat i v domácích podmínkách. Probíhá ve třech fázích: vyčištění povrchu, nanesení emulze na povrch a závěrečné vytvrzení. V případě, že si chce zákazník nechat ošetřit vůz nanokosmetikou Pikatec u odborníka, společnost nabízí seznam partnerů, kteří s kosmetikou pracují.

 

Doporučený postup:

- umýt vůz nejméně 2x

- povrch důkladně vysušit

- po umytí nechat vůz 1-2 hodiny vyschnout

- nechat vytvrdnout polituru Nano Armour nejméně 24 hodin

 

Sada pro komplexní ošetření exteriéru vozu Nano ProtectPack:

-  Nano Shampoo zvýrazňuje lak v první fázi k vyčištění a odstranění nečistot před aplikací nanopolitury na karoserie Nano Armour a ve druhé fázi k udržování povrchu karoserie po aplikaci Nano Armour a prodloužení životnosti této politury. Doporučené ředění 1 : 300, cena 299 Kč/150 ml.

 

- Nano Armour na laku karoserie vytváří neviditelnou a transparentní vrstvu z nanočástic, vyhlazuje povrch laku a snižuje aerodynamický odpor. Působí až 12 měsíců, cena 499 Kč/30 ml.

 

- Nano Clear Glass se používá pro odstranění nečistot před aplikací nanoochrany skel Nano Protect Glass. Použití 5-10 ml/m2, cena 299 Kč/30 ml.

 

- Nanotechnologický hydrofobní prostředek Nano Protect Glass slouží k ochraně skel před nečistotami i vodou. Má dlouhodobé působení - cca 15 000-20 000 km. Hydrofobní prostředek pracuje na principu lotosového efektu, kdy dochází k odvalování kapek (kuliček) vody po povrchu samospádem či prouděním vzduchu. Tyto kuličky kapaliny, kutálející se po povrchu skla, s sebou odebírají částice nečistot, které tam předtím ulpěly. Při dešti tedy dochází k samočisticímu efektu a také není nutno od rychlosti cca 60 km/h používat stěrače. Cena 399 Kč/30 ml.

 

- Hydrofobní nanotechnologický prostředek Nano Protect Textile pro ochranu textilií. Ochrana je dlouhodobá, zpevňuje textilii proti otěru a chrání proti UV záření i při proměnlivých teplotách. Ošetření povrchu přípravkem Nano Protect Textile není vidět a ani na omak nejsou cítit žádné změny (je nelepivý a dokonale prodyšný). Tyto textilie se mohou běžně prát pracími prostředky až do pH hodnoty 9. Po praní je dobré provést ještě jedno máchání, cena 349 Kč/150 ml.