první scania v barvách pražské integrované dopravy | Užitkové vozy | autoweek.cz

První Scania v barvách Pražské integrované dopravy

První Scania v barvách Pražské integrované dopravy

26.10.2018 | | Užitkové vozy

Společnost POHL Kladno bude v systému PID provozovat autobus Citywide Suburban LE. Jedná se o první vozidlo značky Scania nasazené do Pražské integrované dopravy.
Scania Citywide Suburban LE pro společnost POHL Kladno je 12 m dlouhý autobus vyrobený ve Finsku. Rám i kostra jsou z nerezových profilů. Kromě klasické trikolory je autobus vybaven informačním a odbavovacím systémem podle standardu Pražské integrované dopravy, terminálem pro bezkontaktní platební karty, USB nabíječkami a mimo jiné také povelovým přijímačem pro nevidomé.
 
Autobus bude jezdit zejména na linkách č. 330 Smečno - Veleslavín (cca 42 km) a č. 323 Koleč - Zákolany (cca 30 km).
 
„Tento model vyniká obrovskou flexibilitou. Dle potřeb zákazníků lze vyrobit na zakázku v délce od 11 do 15 m vždy po 20 cm. V porovnání s konkurencí je velkou předností použité hnací ústrojí. Motor i převodovka jsou vlastní výroby Scania. Opticruise umožňuje pohonné jednotce pracovat v nižších otáčkách, což přispívá k nižší spotřebě. Cestující zase mohou ocenit hladkou práci převodovky. Nehrozí tak nepříjemné cukání při rozjezdech nebo zpomalování,“ říká obchodní manažer prodeje autobusů Scania Lukáš Martinů.