plány značky kia v prodeji elektromobilů v eu | Aktuality | autoweek.cz

Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU

Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU

14.05.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V 1. čtvrtletí roku 2020 tvořily elektromobily s akumulátory 6 % celkového objemu prodeje značky Kia v Evropě. V roce 2021 Kia v Evropě nabídne zcela nový elektromobil s dlouhým dojezdem a do roku 2025 chce Kia v globálním měřítku prodávat 11 modelů elektromobilů.
Společnost Kia Motors odhalila podrobnosti týkající se přechodu značky k elektrifikaci. Její Plán S nastiňuje posun značky Kia od podnikání zaměřeného na spalovací motory směrem k aktivitám orientovaným na popularizaci elektromobilů. Základem budoucího vývoje v rámci Plánu S byly včasné kroky značky na cestě k popularizaci elektromobilů uskutečněné dřív než řada jiných výrobců.

Kia chce do roku 2026 celosvětově prodávat 500 000 elektromobilů ročně s tím, že v Evropě budou představovat přes 20 % celkového prodeje značky. K dosažení tohoto cíle by měla značce pomoci nabídka elektromobilů, které se připojí ke stávající modelové řadě značky.

Orientace na elektromobily již dnes přináší v Evropě své výsledky. Během prvního čtvrtletí roku 2020 v porovnání s prvním čtvrtletím 2019 vzrostl prodej nových elektromobilů o 75 % na 6811 kusů, takže bezemisní vozidla v prvním čtvrtletí 2020 tvořila 6 % evropského prodeje značky (tj. z 113 026 vozidel v zemích EU + EFTA + Velké Británii) oproti 2,9 % v prvním čtvrtletí 2019.

Budoucí elektromobily naváží na uvedení nového bezemisního modelu značky v roce 2021. K dosažení uvedených cílů Kia plánuje globálně nabízet v roce 2025 celkem 11 elektromobilů pokrývajících nejrůznější automobilové segmenty včetně osobních automobilů, SUV a MPV. Elektromobily Kia budou podporovat rychlé nabíjení s napětím 400 V nebo 800 V. Současně bude u každé z nových modelových řad, které budou od této chvíle v Evropě uvedeny, nejméně jedna elektrifikovaná varianta pohonu (mild-hybrid, plně hybridní pohon, plug-in hybrid nebo čistě elektrický pohon).

V roce 2021 se v Evropě představí první z elektromobilů Kia příští generace, crossover postavený na platformě, která byla navržena s ohledem na zástavbu špičkových technologií hnacího ústrojí. Má mít dojezd na jedno nabití přes 500 km a podporu rychlonabíjení do 20 minut.

  • Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU
  • Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU
  • Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU
  • Plány značky Kia v prodeji elektromobilů v EU