platforma campiri nabízí pronájem obytných vozů | Aktuality | autoweek.cz

Platforma Campiri nabízí pronájem obytných vozů

Platforma Campiri nabízí pronájem obytných vozů

18.02.2021 | | Aktuality

Na letecký zájezd si asi letos troufne málokdo. Cestovat je přitom možné i navzdory pandemické situaci. Pro milovníky dálek a netradičních zážitků se otevírá digitální platforma Campiri, která nabídne nejjednodušší půjčování obytných vozů a karavanů na trhu.
Campiri reaguje na zvýšenou poptávku po nezávislém cestování, které je dostupné. Navíc je daleko ekologičtější než letecká doprava, která je ještě ke všemu kvůli probíhající pandemii notně omezená. Již v loňském roce zaznamenaly obdobné platformy v USA raketový růst zájmu o půjčování a očekává se, že i letošek bude patřit hotelům na kolech.
 
„Celý svět se pozastavil, ale touha lidí cestovat přetrvává navzdory pandemii. Proto chceme nabídnout alternativu k dovolené v hotelu v podobě soukromého pojízdného ubytování. Díky obytnému vozu se cestovatelé nebudou muset bát davů na letištích nebo ve velkých resortech, ale získají také naprostou svobodu a nezávislost. Mimo to přispějí svým dílem k boji za udržitelnější cestování,“ říká CEO Campiri Lukáš Janoušek.
 
Platforma Campiri se podobá službám jako jsou Airbnb nebo Booking.com, u nichž je možné celou rezervaci vyřešit z domova. V České republice přitom takto jednoduchá možnost pronájmu karavanů dosud neexistovala a Campiri je první službou tohoto druhu na trhu. Současně disponuje nejširším výběrem obytných vozů a karavanů na jednom místě.
 
V letošním roce Campiri plánuje spustit i poskytování doplňkových služeb, jakými jsou například pojištění cesty nebo půjčení jízdních kol.
 
„Cestování obytným vozem bývalo dříve spíše doménou volnomyšlenkářů či starších párů. Dnes se skladba mění a kouzlo svobodného cestování objevuje širší populace. Až 70 % zákazníků si půjčuje karavan poprvé a půjčovny jsou přes léto zcela vytížené. Proto nabízíme i možnost půjčit si obytňák od soukromých majitelů a brzy zavedeme unikátní způsob filtrování vozů podle ekologického skóre. Dále budeme edukovat a inspirovat zákazníky, že i cestování mimo letní sezonu je krásné a každé roční období má co nabídnout,“ upozorňuje Lukáš Janoušek.
 
Campiri bude aktivně podporovat a zvýhodňovat šetrnější pohony, vzdělávat zákazníky v oblasti ekologického chování, podporovat lokální podnikatele a komunity. Jedno procento z obratu bude firma investovat do rozvoje infrastruktury či ekologických a udržitelných projektů.