platforma honda pro elektrická vozidla | Aktuality | autoweek.cz

Platforma Honda pro elektrická vozidla

Platforma Honda pro elektrická vozidla

17.06.2019 | Global Press Agentur | Aktuality

Honda e se ještě letos představí v sériové podobě. Je to první automobil, který Honda vyvinula na nové platformě pro elektrická vozidla. Podle strategie společnosti by do roku 2025 měly být všechny nové vozy nabízené v Evropě elektrifikovány.
Zásadní roli v nové platformě hraje uspořádání akumulátoru: vzhledem k tomu, že je umístěn uprostřed mezi nápravami v podvozku, měla by přispět k nízké poloze těžišti a vyváženému rozložení hmotnosti 50:50 mezi přední a zadní nápravou. Lithio-ionový akumulátor má kapacitu 35,5 kWh. Dojezd bude více než 200 km.
 
Nabíjení může být střídavým proudem přes zásuvku typu 2 nebo stejnosměrným přes připojení CCS2. Akumulátor lze stejnosměrným proudem nabíjet za 30 minut na 80 %. Nabíjecí port je integrován do přední kapoty a je snadno přístupný z obou stran vozidla.
 
Trakční elektromotor pohání zadní kola, což zajišťuje, že řízení zůstává bez vlivu pohonu i při prudké akceleraci. Všechna kola jsou nezávisle zavěšena pro zajištění jízdního komfortu. Podvozek je speciálně vyladěn pro nejlepší ovladatelnost v městském prostředí.
 
O vůz již v Evropě projevilo zájem 31 000 zákazníků.