platforma uniqway pro sdílení vozidel | Aktuality | autoweek.cz

Platforma Uniqway pro sdílení vozidel

Platforma Uniqway pro sdílení vozidel

29.06.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda Auto uvádí na trh platformu Uniqway pro sdílení vozidel. Během pilotní fáze si mohou studenti v Praze pronajmout jeden z 15 vozů Škoda Fabia Style. Studenti ze tří pražských univerzit vyvinuli pro své spolužáky unikátní koncepci sdílení vozidel.
Unikátní platforma pro sdílení vozů Uniqway má jednu zvláštnost: službu spoluvytvářeli studenti ze tří pražských univerzit - Českého vysokého učení technického, České zemědělské univerzity a Vysoké školy ekonomické. Podmínky pro realizaci jim vytvořily Škoda Auto a Škoda Auto DigiLab. Škoda Auto poskytuje 15 vozů Škoda Fabia Style a významně tak přispívá k realizaci projektu. Testovací fáze začne na začátku července v Praze.
 
Škoda Auto úzce spolupracuje s řadou vysokých škol v České republice. Díky projektu Uniqway se nyní spolupráce mezi tradiční automobilkou z Mladé Boleslavi a třemi pražskými univerzitami dostala na novou úroveň: poprvé automobilový výrobce umožní realizovat mobilní službu vyvinutou studenty. Hlavní myšlenkou bylo nabídnout mobilitu i přes omezený rozpočet a chybějící auto.
 
Pro službu Uniqway vyvinuli studenti webovou stránku a aplikaci. Po bezplatné registraci studentskou kartou ISIC mohou být vozidla přes aplikaci vyhledána a pronajata. Speciální tlačítko Uniqway v každém z 15 vozů informuje pomocí barevného kódu, zda se vozidlo nachází v povolené parkovací zóně nebo na správném místě pro vrácení vozidla.
 
Projekt financují Škoda Auto a Škoda Auto DigiLab. Navíc poskytují studentům také mentory. Studenti se postarali o vývoj aplikace, grafický design, organizovali marketingové aktivity a vybrali auta.
 
Pokud bude praktický test úspěšný a 300 studentů poskytne pozitivní zpětnou vazbu, bude služba k dispozici celé akademické obci tří univerzit a v budoucnu se může rozšířit i na další vysoké školy.
 
  • Platforma Uniqway pro sdílení vozidel
  • Platforma Uniqway pro sdílení vozidel
  • Platforma Uniqway pro sdílení vozidel