plzeň bude hlavním městem inovací | Aktuality | autoweek.cz

Plzeň bude hlavním městem inovací

Plzeň bude hlavním městem inovací

24.11.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Plzeň se stane hlavním městem inovací - už příští čtvrtek 30. listopadu bude hostit 6. ročník Festivalu Česká inovace.
Festival Česká inovace, největší tuzemské setkání inovátorů, se letos poprvé uskuteční v Plzni. Areál Depo2015 30. listopadu zaplní průkopníci nových originálních přístupů a postupů, reprezentanti start up projektů, zástupci českého průmyslu, akademické sféry, veřejné správy a investorů, aby společně absolvovali pozoruhodný program, vzájemně se inspirovali a navázali spolupráci.
 
Cílem unikátní akce, kterou Česká inovace o.p.s. pořádá od roku 2011, je propojit zástupce jednotlivých komunit a maximálně tak podpořit inovační prostředí v České republice. Festival Česká inovace 2017 nabídne možnost setkání se zajímavými lidmi, seznámit se se skvělými nápady, získat praktické informace a cenné kontakty. Připraveny jsou speciální networkingy. Program Festivalu Česká inovace 2017 je nově rozčleněn do dvou hlavních bloků - zdarma přístupný blok A a VIP zóna.
 
Oficiálně bude představen projekt Czech Innovation Team, který doma i v zahraničí vyhledává nové inspirativní osobnosti, významné Čechy. Interaktivní expozice Czech Innovation Expo uvede české inovační firmy a jejich produkty, včetně praktických ukázek a možnosti je na místě otestovat. Odborná konference Budoucnost české výroby pozve k jednomu stolu zástupce průmyslových podniků Plzeňského kraje, Karlovarského kraje a dalších regionů.
 
„Předcházející ročníky festivalu se konaly v Praze. Letos jsme se rozhodli pro Plzeň a jsme fascinováni tím, co v Plzeňském kraji objevujeme: 200 českých odborníků pracujících ve vývoji pro oblast automotive, zakladatele zajímavých firem, unikátní vzdělávací projekt SmartEDU, chytré aplikace města, vývojové aktivity průmyslových podniků, rozvoj kreativního průmyslu, zdejší výzkumné instituce a mnoho dalšího,“ říká ředitel pořádající České inovace o.p.s. Tomáš Pelikán.
 
Organizátorem festivalu je od jeho vzniku obecně prospěšná společnost Česká inovace neboli ČIN. ČIN iniciuje inovační trendy ve všech oblastech lidské činnosti, aktivuje potenciální inovátory zvyšováním inovační gramotnosti, propojováním lidí, firem a nekomerčních subjektů a inspirací a zviditelňováním inovačních příkladů.
 
Depo2015
Autobusovou halu v Depo2015 zaplní zdarma přístupný blok A:
-​ robot Pepper a další roboty
- v rámci elektromobility BMW i3 a i8 a elektrické motorky Kuberq
- letecký simulátor Sky Leader
- pohled pod kapotu formule
- virtuální realita
- 3D tisk kovu a plastu, ukázka jak vznikla první pila na světě Pilous pro 3D výlisky, spojením 3D tisku a elektromobility vzniklo první 3D tištěné kolo na světě Paul Murin
- obojživelné vozidlo Enjoy Tech
- speciální dron zóna
- družice PilsenCube, která příští rok poletí do vesmíru
- ukázka protipožárního obleku včetně promítání hodnot z čidel
- ukázky vojenské techniky a nejmodernější techniky letecké záchranné služby a další inovace v praxi.
 
​​ VIP zóna
Za návštěvu rozhodně stojí VIP zóna (https://www.festivalinovaci.cz/workshopy-vip-zona/) v kavárně, Klempírně a přilehlých prostorech. Po registraci a uhrazení poplatku 490 Kč zde čeká mnoho inspirativních a podnětných zážitků:
- čtyři diskusní stoly se zajímavými osobnostmi a jejich příběhy
- 9 workshopů
- 1. setkání zástupců měst Smart Cities
- testování dron racingu.
 
Budoucnost české výroby
Třetí částí festivalového programu je konference Budoucnost české výroby v Technologickém centru Dronet v Depo2015, na kterou jsou zváni především manažeři a majitelé firem. Konference seznámí s novými trendy, ukázkami inovativních přístupů i praktickými aspekty zavádění inovativních řešení jak z pohledu implementace do výroby, tak z hlediska financování, daňové optimalizace i marketingu. Detailní program a registrace na www.bids.cz/ceskavyroba.
 
Přijďte na Festival a odleďte na tři měsíce do Silicon Valley
CzechInvest v rámci CzechAccelerator přímo na Festival Česká inovace poskytne zájemcům prostor přinést, ukázat a konzultovat svůj business plán. Když bude zajímavý, tak lze stihnout last minute přihlášku do programu CzechAcclerator. Při úspěchu ve výběrovém řízení se dá třeba již v dubnu odletět s CzechInvestem na tři měsíce do Silicon Valley, New Yorku či Singapuru.
 
Elbee - jeden příklad za všechny
Elbee vyhrálo první místo v kategorii Inovační hvězda v soutěži Česká inovace 2013. Jde o speciální vozidlo pro tělesně postižené, které jeho uživatel obsluhuje bez pomoci asistenta a nutnosti sesedat z vozíku. Světový unikát z produkce rodinné strojírenské firmy ZLKL handicapovaným přináší to, o čem mohli jenom snít - samostatnost pohybu. Konstrukční rychlost Elbee je 80 km/h. Jedinečná je možnost vzít spolujezdce a možnost individualizace dle míry postižení a přání zákazníka.
 
Registrace do VIP zóny a na workshopy:
https://www.festivalinovaci.cz/registrace/
  • Plzeň bude hlavním městem inovací
  • Plzeň bude hlavním městem inovací
  • Plzeň bude hlavním městem inovací
  • Plzeň bude hlavním městem inovací