po roce opět seřízení světlometů zdarma | Aktuality | autoweek.cz

Po roce opět seřízení světlometů zdarma

Po roce opět seřízení světlometů zdarma

30.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Ve dnech 6. 11. - 12. 11. 2017 proběhne čtvrtý ročník mezinárodní preventivně bezpečnostní akce Vidět a být viděn, která má za cíl upozornit řidiče na rizika spojená s nesprávným osvětlením motorových vozidel.
Ve dnech 6. 11. - 12. 11. 2017 si v rámci čtvrtého ročníku akce Vidět a být viděn mohou všichni motoristé nechat zcela zdarma zkontrolovat a případně seřídit světlomety svých vozů ve vybraných servisech po celé České a Slovenské republice. Aktuální informace o zapojených servisech i podrobnostech o akci naleznou všichni zájemci na webových stránkách www.videt-a-byt-viden.cz.
 
Jednou z  podmínek bezpečného provozu je mít správně seřízené a fungující světlomety. Nevhodné a nekvalitní autožárovky, špatně nastavené (oslňující) anebo dokonce zcela nefunkční světlomety či koncová světla výrazně ovlivňují bezpečnost silničního provozu. V nastávajícím období s kratší dobou denního světla a časté snížené viditelnosti je správné osvětlení jedním z klíčových faktorů pro správnou, rychlou a bezpečnou reakci na pohyb chodců a cyklistů nebo jinou nenadálou situaci.
 
Cílem akce je upozornit řidiče na rizika spojená s provozem vozidla, které nemá správně seřízené světlomety a nutnost pravidelné kontroly autožárovek a funkčnosti celého osvětlení motorových vozidel. Správné seřízení světlometů nebo změření intenzity světla autožárovky, která v průběhu její životnosti klesá, řidiči nemohou zvládnout v domácích podmínkách bez nutného vybavení.
 
V týdnu „Vidět a být viděn“ budou mít všichni řidiči možnost kontroly a seřízení svých světlometů na vozidle ve vybraných servisech po celé České republice, které disponují regloskopem.
 
Kontakty na partnery 4. ročníku:
www.osram.cz
www.ibesip.cz
www.trost.com
www.stahlgruber.cz
www.pcr.cz