pocta legendě 70. let: opel manta gse elektromod | Aktuality | autoweek.cz

Pocta legendě 70. let: Opel Manta GSe ElektroMOD

Pocta legendě 70. let: Opel Manta GSe ElektroMOD

16.03.2021 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Opel se přidal k automobilkám, které oživují klasické automobily instalací elektrického pohonu, tzv. RestoMods. Opel Manta GSe ElektroMOD je poctou kultovního vozu 70. let.
Opel vstoupil do světa tzv. RestoMods, tedy elektrifikovaných a modernizovaných historických vozidel, se speciální Mantou GSe v níž vyměnil spalovací motor za elektrický pohon s akumulátory. Manta GSe ElektroMOD propojuje starý svět s novým, neboť právě přichází do prodeje crossover Mokka přebírající mnoho designových prvků z původní Manty a nabízející i elektrický pohon. Připomeňme, že už na začátku 70. let Opel předvedl elektricky poháněné kupé Elektro GT.
 
Opel sice zveřejnil jednu fotografii, ovšem neposkytl žádné konkrétní informace o systému pohonu ani jiné technické podrobnosti. Připojený komentář ponechává otevřené, zda bude toto nebo podobné vozidlo také někdy možné zakoupit. Ledacos ale může napovědět skutečnost, že podle zveřejněných informací má Manta GSe ElektroMOD plně digitální kokpit.
 
Každopádně projekt ukazuje, jak nadčasové jsou linie kultovního modelu Opelu z roku 1970. Není divu, že Manta inspirovala nový designový styl značky tzv. Opel Vizor, který se má stát „ochrannou známkou všech budoucích modelů Opel“, a který poprvé uvádí nová generace crossoveru Mokka.