podpis memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v čr | Aktuality | autoweek.cz

Podpis Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

Podpis Memoranda o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR

10.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V sídle Úřadu vlády ČR bude podepsáno Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR.
V sídle Úřadu vlády ČR se ve středu 11. října 2017 uskuteční jednání předsedy vlády Bohuslava Sobotky a dalších členů vlády s představiteli Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP) v čele s jeho prezidentem Bohdanem Wojnarem. Tématem bude budoucnost automobilového průmyslu v České republice a výzvy, které na tuto oblast čekají.
 
Na závěr jednání bude podepsáno Memorandum o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR. Memorandum, které schválila vláda Bohuslava Sobotky na schůzi 25. září 2017, má zajistit spolupráci české vlády a zástupců automobilového průmyslu v dalším rozvoji odvětví, a to konkrétně ve třech hlavních oblastech: elektromobilitě, vývoji autonomních vozidel a digitalizaci výroby.
 
Součástí memoranda je i schválený Akční plán o budoucnosti automobilového průmyslu v ČR Český automobilový průmysl 2025, jenž obsahuje 25 konkrétních opatření, která mají pomoci českému automobilovému průmyslu zvládnout inovační skok a udržet jeho celosvětovou konkurenceschopnost. Jejich plnění bude vládou průběžně vyhodnocováno.