pohled do interiéru studie elektromobilu škoda vision e | Aktuality | autoweek.cz

Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E

Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E

07.04.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Škoda představuje interiér studie elektromobilu Vision E, který bude mít světovou premiéru na autosalonu v Šanghaji. Díky otočným komfortním sedadlům bude nastupování a vystupování mimořádně pohodlné. Díky dlouhému rozvoru a krátkým převisům má komfortní vnitřní rozměry.
Škoda na autosalonu v Šanghaji (19. - 28. dubna) představí studii vozu s čistě elektrickým pohonem Vision E. Futuristický design nese znaky nového designového jazyka značky Škoda pro budoucí elektromobily. Nejvýraznějšími prvky karoserie jsou proti sobě otevírané dveře a absence středového sloupku. Velkorysou prostornost dodávají bohatě prosvětlenému interiéru čtyři samostatně otočná sedadla a absence středového tunelu.
 
Interiér je prosvětlený díky velkým proskleným plochám. Moderní vzhled mu dodávají čtyři skořepinová sedadla s inovativními opěradly. Dlouhý rozvor a krátké převisy vpředu a vzadu dovolily vývojářům vytvořit velkorysý a komfortní prostor pro cestování. Prostornost uvnitř vozu vpředu i vzadu umocňuje absence středového tunelu, což umožnilo použití elektrického pohonu.
 
Sedadla jsou v mírně zvýšené pozici a zaručují tak posádce dobrý výhled. Kromě toho jsou otočná o 20°. Při otevírání dveří se sedadla natočí směrem ven a usnadní tak nastupování. Poté, co se elektricky ovládané dveře uzavřou, pootočí se sedadla zpět do své výchozí pozice. V režimu autonomního řízení se přední sedadla automaticky nastaví do komfortní polohy. Přitom se samočinně upraví poloha volantu a umožní maximální možné využití prostoru a odpovídající komfort.
 
Uprostřed přístrojové desky se nachází centrální dotykový displej, na němž si mohou řidič a spolujezdec přečíst všechny informace a ovládat důležité funkce a služby Škoda Connect. Kromě hlavní obrazovky, na níž jsou zobrazována běžná palubní data, nabízí VisionE také další displeje pro ostatní cestující. Každý má k dispozici vlastní, díky němuž má přístup k informacím a zábavním funkcím. Displej pro spolujezdce je umístěn v palubní desce, obrazovky pro cestující na zadních sedadlech jsou v opěradlech sedadel před nimi. Všichni si navíc mohou pomocí vlastních dotykových displejů ovlivňovat svůj individuální zábavný program. Ovládací prvek pro spolujezdce se nachází v pravé loketní opěrce, pro cestující vzadu je mezi zadními sedadly.
 
Ve výplních dveří je integrován phonebox, v němž lze bezdrátově nabíjet chytré telefony. Osobní nastavení, data a informace ze smartphonu lze sledovat a ovládat příslušným displejem. V dekoračních lištách dveří a pod palubní deskou je integrováno ambientní osvětlení, které lze měnit v deseti různých barvách.
 
Pod velkými pátými dveřmi se nachází pro vozy značky Škoda typický velkoryse dimenzovaný zavazadlový prostor.
 
​„Do roku 2025 uvedeme na trh vedle plug-in-hybridů v nabídce také pět čistě elektricky poháněných automobilů v různých segmentech. Budeme tak připraveni na stav, kdy každý čtvrtý prodaný automobil bude disponovat elektropohonem,“ říká předseda představenstva společnosti Škoda Auto Bernhard Maier.
  • Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E
  • Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E
  • Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E
  • Pohled do interiéru studie elektromobilu Škoda Vision E