polestar představuje hybridní kupé | Aktuality | autoweek.cz

Polestar představuje hybridní kupé

Polestar představuje hybridní kupé

18.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Značka automobilky Volvo Car Polestar představuje svůj první vůz, kupé s hybridním pohonem Polestar 1. Současně prezentovala i svůj cíl stát se novou značkou zaměřenou na vysoce výkonná elektrická vozidla.
Společnost Polestar, součást automobilky Volvo Car Group, oznámila záměr stát se novou samostatnou značkou zaměřující se na výrobu vysoce výkonných elektrických automobilů. Společnost Polestar potvrdila své plány, v nichž figurují první tři modely značky, speciální výrobní závod v Číně a zákaznicky orientovaný způsob prodeje. Současně společnost Polestar představila svůj první model Polestar 1, který se začne vyrábět v polovině roku 2019.
 
Polestar 1 se bude vyrábět ve speciálním moderním výrobním centru v čínském Čcheng-tu, jehož dokončení je plánováno na polovinu roku 2018. Výroba by neměla překročit 500 vozů ročně.
 
Základem synergie s Volvem
Technologie a produktová nabídka společnosti Polestar vychází ze synergií a ekonomických výhod plynoucích ze spojení se skupinou Volvo Car Group, jež jí pomáhá urychlit designové, vývojové a výrobní procesy. Všechny budoucí vozy Polestar budou vybaveny plně elektrickým pohonem.
 
Dvoudveřový grand tourer 2+2 Polestar 1 bude základem budoucích modelů značky. Polestar 1 je poháněn vysoce výkonným hybridním systémem s podporou spalovacího motoru. V čistě elektrickém režimu má dojezd 150 km. Výkon 440 kW (600 k) a největší točivý moment 1000 N.m jej řadí do segmentu vysoce výkonných vozů.
 
Ačkoli je model Polestar 1 postaven na základě modulární platformy Volvo SPA (jako modely XC90, S90 a XC60), z 50 % se jedná o nový vůz vyrobený na zakázku konstruktéry společnosti Polestar. Je prvním vozem na světě vybaveným novým průběžně regulovaným elektronickým odpružením CESi od firmy Öhlins integrovaným ve vyspělém podvozku. Karoserie z kompozitu s uhlíkovými vlákny přispívá ke snížení hmotnosti, zvyšuje torzní tuhost o 45 % a snižuje jeho těžiště. Pohon zadních kol je se dvěma elektromotory pro lepší řízení distribuce točivého momentu.
 
Nový model vlastnictví vozu
Značka Polestar zároveň odstoupí od tradičního modelu vlastnictví vozu. Její automobily se budou objednávat výhradně přes internet na základě dvouletého nebo tříletého předplatného. Kromě nulové zálohy a získání předplacených all-inclusive služeb budou mezi výhody tohoto způsobu vlastnictví vozu patřit také služby jako převzetí vozu do servisu a jeho následné odevzdání na předem stanovené místo nebo možnost pronajmout si náhradní vozidlo z nabídky značek Volvo a Polestar. To vše bude zahrnuto v měsíčním poplatku.
 
Paušální platby za využívání vozu a souvisejících služeb přinesou nekomplikovaný uživatelský zážitek. Vše usnadní technologie, na jejímž základě bude možné využít chytrý telefon jako digitální klíč a umožní majiteli sdílet virtuální klíč od vozu s třetí stranou.

Objednávkový systém pro nový model Polestar 1 se otevře 17. října 2017, aby si společnost ověřila zájem o vůz. Objednávání a konfigurace vozů Polestar budou probíhat online prostřednictvím aplikace Polestar nebo webového portálu. Protože zákazníci budou stále vyžadovat fyzický kontakt se zástupci značky, Polestar po celém světě otevře síť autosalonů Polestar Space. V nich budou mít potenciální zákazníci možnost seznámit se s produkty i se značkou jako takovou. Autosalony Polestar Space budou samostatnými jednotkami a nebudou integrovány do showroomů prodejců Volvo.
 
Budoucí modely s elektrickým pohonem
Všechny budoucí modely značky Polestar budou dostupné s plně elektrickým pohonem. Produkce modelu Polestar 2 bude zahájena koncem roku 2019, přičemž se bude jednat o první elektrický vůz čerpající energii z akumulátoru (BEV) společnosti Volvo Car Group. Půjde o středně velký vůz konkurující Tesle 3 a bude se vyrábět ve větším objemu než Polestar 1. Počáteční fáze výroby první generace modelů Polestar bude završena příchodem většího BEV SUV Polestar 3.
 
Automobilka Volvo Cars v rámci koncernu Zhejiang Geely Holding uzavřela spojenectví se dvěma investičními společnostmi. Tato spojenectví jí přinesla kapitál vyhrazený na podporu vývoje produktů Polestar. Polestar je výkonnostní značkou společnosti Volvo Car Group a současně se stane novou samostatnou společností zaměřenou na výrobu vysoce výkonných elektrických vozů. Dnes se pod značkou Polestar vyrábějí modely Volvo S60 Polestar a Volvo V60 Polestar a od roku 2015 se účastní závodů mistrovství světa cestovních vozů FIA WTCC.
  • Polestar představuje hybridní kupé
  • Polestar představuje hybridní kupé
  • Polestar představuje hybridní kupé
  • Polestar představuje hybridní kupé