porota zvolila finalisty ankety autobest 2021 | Aktuality | autoweek.cz

Porota zvolila finalisty ankety AutoBest 2021

Porota zvolila finalisty ankety AutoBest 2021

16.10.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Finalisty ceny AutoBest Best Buy Car of Europe 2021 jsou Citroën C4, Dacia Sandero, Honda Jazz, Peugeot 2008, Seat Leon, Škoda Octavia a Toyota Yaris. Tyto vozy budou soutěžit o cenu Best Buy Car of Europe in 2021.
Evropská porota AutoBest, složená z 31 členů zastupujících 31 zemí, v nadcházejících týdnech uskuteční závěrečné hodnocení a bude hlasovat, přičemž vítěz bude oznámen v polovině prosince.
 
„V Evropě a na celém světě žijeme ve výjimečné době a čelíme jedné z největších krizí v oblasti veřejného zdraví v tomto století. Jsme svědky toho, jak moc ovlivňuje automobilový průmysl v Evropě. Jako motoristická média jsme také velmi těžce zasaženi, a sledujeme kolik lidí čelí extrémním obtížím. Ale navzdory tomu všemu jsme se rozhodli zůstat věrní naší tradici a vyhlásit finalisty naší ankety tak, jak jsme to dělali každý rok v posledních 20 letech. Rekordní počet sedmi finalistů je skvělou zprávou, že automobilový průmysl připravil skvělé nové modely, které si účast ve finále zaslouží,“ řekl zakladatel a předseda AutoBest Dan Vardie.
 
AutoBest uvolňuje logo Evropský finalista AutoBest 2021. Sedm výrobců má právo používat toto logo ve všech svých komunikačních a marketingových kampaních před oznámením vítěze AutoBest 2021.
 
Ve dnech 4. a 5. listopadu se členové evropské poroty AutoBest zúčastní závěrečného testu v rakouském Teesdorfu. „Zkušební dráha Fahrtechnik Rakouského automobilového klubu OEAMTC získala mezinárodní uznání pro testování vozidel i vzdělávání řidičů v mnoha oblastech. Protože centrum v Teesdorfu je blízko letiště ve Vídni, AutoBest je potěšen, že mohl navázal spolupráci s OEAMTC při realizaci závěrečného testu v tomto dokonalém prostředí,“ uvedl viceprezident poroty AutoBest Gerhard Kuntschik.
 
„V porotě AutoBest pečlivě sledujeme situaci kolem pandemie. Zdraví členů poroty a našich hostů z oboru je pro nás zásadní. Hygienické podmínky během závěrečného testu jsou proto velmi přísné a v dokonalém souladu s místními a vnitrostátními orgány v Rakousku. Jsme si velmi jisti, že náš závěrečný test bude úspěšný a naplní náš tradiční program testování na veřejných komunikacích a detailních specifických testů na zkušební dráze. Uspořádáme také naši respektovanou tiskovou konferenci se zástupci výrobců vozů ve finále a jejich vrcholnými manažery vystupujícími tentokrát online,“ uvedl spoluzakladatel a prezident poroty AutoBest Ilia Seliktar.
 
„Máme plnou podporu členů poroty. Všichni výrobci, kteří mají automobil ve finále, reagovali na účast v soutěži Best Buy Car of Europe 2021 velmi pozitivně. To je odpovědná reakce automobilového průmyslu a motoristických médií na znamení odolnosti před Covid-19. Je to také znakem respektu k zákazníkům, čtenářům a divákům, kteří strádají během této pandemie. Potřeba motorizace a nových modelů s nejnovějšími technologiemi jsou stejně důležité jako to, že v rámci AutoBest budeme dělat svou práci tak, jako jsme to dělali v posledních dvou desetiletích,“ dodal Dan Vardie.
 
Členové poroty AutoBest reprezentují 31 evropských zemí, takže podle počtu zastoupených zemí největší nezávislá porota složená z motoristických novinářů na světě. Porota AutoBest věnuje zvláštní pozornost budoucnosti automobilového průmyslu. Proto sleduje a oceňuje také investice, nové pracovní příležitosti, prostředky vynaložené na ekologická auta a technologie nebo podporu různých regionů Evropy. Porota sleduje také použití nových technologií a konektivity v automobilech. Celkově těmto oblastem věnuje osm ocenění v následujících kategoriích  ManBest, CompanyBest, EcoBest, DesignBest, TechnoBest, SafetyBest, SmartBest a SportBest. V následujících týdnech bude AutoBest informovat o vítězích těchto cen.
 
Organizace AutoBest byla založena v roce 2001 s inovativním konceptem Nejlepšího auta ke koupi dostupného na evropském trhu. Aby se automobil stal vítězem AutoBest, musí představovat tu nejlepší nabídku pro většinu evropských zákazníků. AutoBest při rozhodování o vítězi používá transparentní hlasovací systém s maticí 13 vážených kritérií. Nejdůležitějšími kritérii v procesu hlasování jsou cena, servisní síť, distribuce náhradních dílů a všestrannost. Významným faktorem pro hlasování jsou také design a použití nových technologií.
 
20. ročník slavnostního předávání cen se uskuteční příští rok v době a na místě, které budou vybrány později v závislosti na hygienických podmínkách v různých zemích Evropy. Letošní ročník slavnostního předávání cen AutoBest Awards se konal v německé Mohuči 13. února za účasti rekordního počtu špičkových manažerů z různých společností a organizací.
 
Slavnostní předávání cen AutoBest se během 20 let vyvinulo z významné večeře v pětihvězdičkovém hotelu v evropskou slavnost s uměleckým obsahem, gurmánským menu a jedinečným Grand Finale s udělením cen AutoBest. Více informací na www.autobest.org.
 
  • Porota zvolila finalisty ankety AutoBest 2021
  • Porota zvolila finalisty ankety AutoBest 2021
  • Porota zvolila finalisty ankety AutoBest 2021