porsche česká republika ještě letos uvede tři nová suv | Aktuality | autoweek.cz

Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV

Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV

26.05.2016 | | Aktuality

Segment vozů SUV zažívá v posledních letech nebývalý boom. Koncern Volkswagen reaguje na zvýšenou poptávku zákazníků produktovou ofenzivou, která jen v letošním roce přinese na český trh tři nová SUV. Nabídka v segmentu SUV se tak rozšíří na sedm modelů.
Porsche Česká republika se v letošním roce zaměřuje především na segment vozů SUV, jejichž popularita neustále roste nejen v globálním měřítku, ale i na českém trhu. Na český trh budou letos společností Porsche Česká republika uvedena tři nová kompaktní SUV - nová generace Volkswagenu Tiguan, Seat Ateca a Audi Q2.
 
Porsche ČR tím svoji nabídku v segmentu SUV rozšíří na sedm modelů. Značka Audi v něm bude zastoupena čtyřmi modely (Q2, Q3, Q5 a Q7), Volkswagen dvěma (Tiguan a Touareg) a Seat jedním (Ateca).
 
„Stejně jako ve světě, také u nás prudce roste obliba vozů SUV. Jen za posledních deset let se v České republice zvýšil tržní podíl vozů SUV desetkrát. Zatímco v roce 2005 bylo na českém trhu registrováno 2448 nových SUV a terénních vozidel, loni to bylo již 43 962 vozů. Tržní podíl vzrostl z přibližně 2 % na více než 19 %,“ říká generální ředitel společnosti Porsche Česká republika Vratislav Strašil.
 
Stejný vývoj lze pozorovat i na evropském trhu a v globálním měřítku. Kategorie SUV vykazuje aktuálně nejvyšší dynamiku růstu, který jen v roce 2015 činil meziročně 24 %. Třída vozů SUV díky tomu v Evropě předstihla malé i kompaktní vozy a je nejprodávanější s tržním podílem 22,5 %. Mimořádnými přírůstky se může pochlubit jak kategorie středně velkých SUV, tak i malých a kompaktních SUV.
 
Zkratka SUV (Sport Utility Vehicle) se používá se pro vozidla s vysokou úrovní užitných vlastností, které se uplatní například při sportovních rekreačních aktivitách, ale i v každodenním městském provozu. V porovnání s klasickými osobními vozy jsou SUV lépe připraveny na jízdu mimo zpevněné cesty vyšší světlou výškou, robustnější konstrukcí a zpravidla i pohonem všech kol. Na rozdíl od terénních vozů nabízejí SUV vyšší komfort, kultivovanost, bezpečnost a hospodárnost.
 
Mezi zákazníky velmi oceňované atributy vozů SUV patří vyšší poloha sedadel nad zemí, usnadňující nastupování, a dobrý výhled všemi směry, který umocňuje pocit bezpečí plynoucí z robustní konstrukce. To je atribut oceňovaný především ženami, které tvoří významnou skupinu kupujících vozů SUV. Nastupování a vystupování z vozu usnadňují nejen vysoko položená sedadla, ale i vyšší světlá výška, vyšší dveře a kratší prahy. Řidič a cestující se tak nemusejí při nastupování a vystupování nepřirozeně ohýbat a namáhat.
 
Proporce karoserie s vysokou střechou a její tvarové řešení s nízkou podlahou umožňují v porovnání s klasickými sedany a kombi lepší využití obestavěného prostoru. Větší vnitřní prostor je k dispozici nejen pro cestující v první, druhé a případně i třetí řadě, ale i pro zavazadla, protože vysoká linie střechy nemá obvykle směrem k zádi klesající průběh.
 
Vozy SUV jsou všestranné i díky komfortním jízdním vlastnostem. Vyšší světlá výška, delší dráha odpružení kol, odolnější konstrukce a lepší izolace od rázů při přejezdu nerovností přináší cestujícím vyšší úroveň komfortu na silnicích s horší kvalitou povrchu a předcházejí nežádoucímu poškození vozidla a předčasnému opotřebení.
 
V neposlední řadě podporují trend oblíbenosti vozů SUV i samotní výrobci, kteří s rostoucím prodejem rozšiřují nabídku o stále nové varianty a segmenty, čímž oslovují nové skupiny zákazníků. Vyšší konkurence také znamená atraktivnější cenovou nabídku pro zákazníky.
 
Generální ředitel Vratislav Strašil k tomu dodává: „Očekáváme, že se tento trend udrží a obliba SUV dále poroste. Naše letošní produktová ofenziva se třemi novými modely v segmentu SUV je teprve začátkem. Modelová strategie koncernu Volkswagen totiž počítá s rozšířením modelů SUV/CUV a odvozených variant do mnoha segmentů. Jednotlivé modely přitom budou zaměřeny buď na funkčnost nebo emocionalitu. V každém případě mohu již dnes naše zákazníky ujistit, že se mají skutečně na co těšit -první vlaštovkou jsou naše nové modely Volkswagen Tiguan, Seat Ateca a Audi Q2.“
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV
  • Porsche Česká republika ještě letos uvede tři nová SUV