porsche česká republika s historickým rekordem | Aktuality | autoweek.cz

Porsche Česká republika s historickým rekordem

Porsche Česká republika s historickým rekordem

11.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Porsche Česká republika, importér osobních a užitkových vozů značek Volkswagen, Audi a Seat, v roce 2012 dosáhla nejlepších výsledků od svého založení v roce 1991. Značka Volkswagen je jedničkou i mezi dovozci osobních aut a Volkswagen Užitkové vozy mezi LUV.

Společnost Porsche Česká republika, importér osobních a užitkových vozů značek Volkswagen, Audi a Seat, v roce 2012 s počtem registrací 23 754 dosáhla nejlepších výsledků v jednadvacetileté historii (do července 2012 působila pod jménem IVG). Během této doby k nám dovezla více než 350 000 nových automobilů. Společnost zároveň obhájila pozici největšího importéra automobilů do ČR.

"Český automobilový trh se vloni vyvíjel vcelku stabilně, zvlášť ve srovnání s některými jinými evropskými zeměmi," řekl Josef Roider, generální ředitel Porsche Česká republika. "Přesto byla situace na trhu velmi složitá a každé zvýšení prodeje vyžadovalo obrovské úsilí. Chtěl bych proto za rekordní výsledky zvlášť ocenit naši prodejní a servisní síť a poděkovat zákazníkům za důvěru."

Na výborných výsledcích Porsche Česká republika se podílel nejen prodej nových osobních a užitkových vozů Volkswagen i značek Audi a Seat, ale také koncernový program prodeje ojetých vozů Das WeltAuto, který je provozován pod záštitou Porsche ČR. Das WeltAuto navazuje na úspěšný program auto-plus. Celkem se v síti 38 prodejních míst loni prodalo 14 390 ojetých vozů, což představuje nárůst o výrazných téměř 16 %.

Stejně jako v loňském roce, i letos Porsche Česká republika představí celou řadu nových atraktivních modelů. Naplno se rozběhne prodej Golfu sedmé generace a jeho dalších verzí. Audi představí kompletní řadu A3, kterou rozšíří praktický Sportback a na podzim sedan. Seat sází na zcela nový Leon a obnovené legendární Toledo, které doplní městský model Mii. Rovněž značka Volkswagen Užitkové vozy má připraveny novinky z produktové oblasti, ale také nové, atraktivní formy financování.

Porsche Česká republika se sídlem v Praze je největší společností pro dovoz automobilů do České republiky, která existuje od roku 1991. Prodejní a servisní síť Porsche Česká republika zahrnuje 104 servisních míst, 40 autorizovaných prodejců značky Volkswagen osobní vozy, 46 Volkswagen Užitkové vozy, 19 Audi, 21 Seat a 38 v programu Das WeltAuto.

Značka Volkswagen obhájila pozici jedničky mezi importéry

Volkswagen obhájil v roce 2012 pozici nejprodávanější dovážené značky na českém trhu. S 15 185 registrovanými novými vozy podle statistických údajů Svazu dovozců automobilů (SDA) získal Volkswagen v České republice tržní podíl ve výši 8,73 %. Tento počet registrovaných vozů zároveň znamená, že rok 2012 byl pro značku Volkswagen v České republice nejúspěšnější v historii a zvýšení prodeje o 1,8 % než v roce 2011 (14 921 vozů).

"Máme za sebou nejlepší rok v historii značky Volkswagen v České republice. Úspěch značky Volkswagen se skládá z mnoha důležitých parametrů. Na prvním místě stojí naši loajální zákazníci, jejichž potřeby se snažíme uspokojovat neustále se rozšiřující modelovou paletou, a také službami, které společně s našimi obchodníky a partnery trvale vylepšujeme a zdokonalujeme. V roce 2012 jsme uvedli na českém trhu celkem pět zcela nových modelů - exkluzivní Volkswagen CC, žhavý Beetle, kompaktní up!, sebevědomý Passat Alltrack a nový Golf sedmé generace," uvedl Petr Janeba, vedoucí divize Volkswagen osobní vozy společnosti Porsche Česká republika.

Prodeji osobních vozů Volkswagen na českém trhu dominovala čtveřice modelů Golf (3651 vozů), Passat (3018 vozů), Polo (2250 vozů) a Tiguan (1837 vozů), ve svých segmentech patří mezi nejúspěšnější také modely Touareg (461 vozů), Touran (566 vozů) a Sharan (328 vozů). Velmi dobrého přijetí ze strany zákazníků se dočkaly i novinky up!, Beetle a Passat Alltrack.

"Rád bych poděkoval našim zákazníkům za přízeň a našim prodejcům za neustálou snahu zlepšovat svůj výkon a své služby. Poděkování patří také všem našim partnerům, dodavatelům a příznivcům, kteří se na našem společném úspěchu podíleli. Být jedničkou je příjemné jeden den v roce a zavazující dalších 364 dní, a proto už dnes myslíme na to, jak být v těžko uchopitelném roce 2013 zase o krok dál a o kus lepší. Z tohoto důvodu jsme se rozhodli kompenzovat růst DPH o 1% a od 1. 1. 2013 jsme nezvýšili ceny našich vozů," dodává Petr Janeba.

Volkswagen Užitkové vozy ovládl český trh užitkových vozů

Celkově bylo v roce 2012 v České republice registrováno 2077 nových vozů značky Volkswagen Užitkové vozy, což přineslo tržní podíl ve výši 17,57 %. Volkswagen Užitkové vozy je tak jasnou jedničkou na trhu. V meziročním srovnání vzrostl prodej o 30,46 %, přestože celkový objem trhu užitkových vozů poklesl o 10,9 %.

"Rok 2012 byl jeden z těch složitějších zejména vzhledem k výkyvům v poptávce a z toho vyplývající obtížné předvídatelnosti chování trhu. Nicméně naše široká nabídka a správná prodejní strategie přinesla v porovnání s rokem 2011 nárůst prodejů i tržního podílu," uvedl Jan Procházka, vedoucí divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika.

Na úspěchu značky Volkswagen Užitkové vozy se podílely především dvě dlouhodobě nejúspěšnější modelové řady Transporter a Caddy. Podle statistik SDA bylo na českém trhu v roce 2012 registrováno 751 nových užitkových vozů Transporter a 523 vozů Crafter. Suverénní postavení ve svém segmentu si vybudoval také robustní pickup Amarok s 317 registrovanými vozy, zatímco Caddy přispěl k vynikajícímu výsledku značky Volkswagen Užitkové vozy v roce 2012 celkem 471 registracemi.