porsche čr otevírá éru elektromobility | Aktuality | autoweek.cz

Porsche ČR otevírá éru elektromobility

Porsche ČR otevírá éru elektromobility

04.02.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Letošní rok bude pro Porsche Česká republika ve znamení nástupu elektromobility. Jejímu rozjezdu napomůže i nový projekt komplexní infrastruktury pro dobíjení Moon. V jeho rámci bude Česká republika pilotní zemí. Volkswagen e-Golf nejprodávanějším elektromobilem v ČR.
V souladu se strategií koncernu Volkswagen se Porsche Česká republika již několik let systematicky věnuje osvětě a podpoře elektromobility s cílem připravit se na nové emisní limity.
 
Toto úsilí se v loňském roce zúročilo v podobě výrazného zvýšení prodeje modelu Volkswagen e-Golf, který se s 260 registracemi stal nejprodávanějším elektromobilem na českém trhu a značka Volkswagen, nabízející ještě model e-Up!, získala v tomto segmentu 49,8% podíl.
 
Letos bude ofenziva v oblasti elektromobility pokračovat. K nedávno uvedenému užitkovému vozidlu e-Crafter v prvním čtvrtletí roku přibude prémiové SUV Audi e-tron, které se stane prvním čistě elektrickým modelem značky, a Seat eMii. Skutečný průlom přinese v průběhu roku 2020 uvedení rodiny elektromobilů Volkswagen I.D. První model I.D. Neo bude postupně představován od dubna 2019 a jeho prodej začne v roce 2020.
 
Vedle prodeje elektromobilů startuje Porsche Česká republika projekt komplexního řešení nabíjecí infrastruktury s názvem Moon. Česká republika se tak stává jednou z pěti pilotních zemí, kde začala působit stejnojmenná dceřiná firma Porsche Holding Salzburg, která je mateřskou společností i Porsche Česká republika. Projekt vychází ze zjištění, že 60 - 80 % uživatelů si své elektromobily nabíjí doma a jen 20 % spoléhá na veřejné dobíjecí stanice. V rámci projektu Moon se proto zákazníkům nabízejí nejen elektromobily, ale i řešení problému s jejich dobíjením.
 
Značka Moon dealerům i zákazníkům nabízí nejmodernější nabíjecí infrastrukturu, zahrnující nejen samotné nabíječky různých výkonů a typů, ale i akumulátorová úložiště a různé možnosti udržitelných dodávek energie, včetně fotovoltaiky. Zákazník si tak bude moci již při objednání nového elektromobilu zvolit sofistikovaný nabíjecí systém ovládaný přes aplikaci, přičemž specialisté značky Moon mu pomohou vybrat nejvhodnější řešení.
 
Projekt Moon - kompletní řešení z jedné ruky:
- nadčasové řešení  - nabíjecí zařízení budoucnosti
- ekosystém s efektivním ukládáním elektrické energie
- decentralizovaná výroba elektrické energie - nejlépe s využitím fotovoltaiky
- síť poradenství, servis, instalace a uvedení do provozu
 
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility
  • Porsche ČR otevírá éru elektromobility