porsche čr popularizuje elektromobilitu | Aktuality | autoweek.cz

Porsche ČR popularizuje elektromobilitu

Porsche ČR popularizuje elektromobilitu

16.10.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Porsche Česká republika spouští zásadní program popularizace elektromobilů Demo e-car program. V následujících měsících bezplatně zapůjčí k dlouhodobému testování celkem 50 elektromobilů Volkswagen e-Golf municipalitám, institucím a firmám.
Společnost Porsche Česká republika chce popularizovat elektromobilitu v očích odborné i laické veřejnosti. Proto připravila unikátní projekt nazvaný Demo e-car program (DEP). V průběhu příštího roku bezplatně zapůjčí firmám, státním organizacím, municipalitám a dalším potenciálním zákazníkům vozy Volkswagen e-Golf na dlouhodobé testování. Pro řízení tohoto projektu byla v Porsche ČR vytvořena zcela nová pozice, do níž byl jmenován Aleš Neuschl.
 
50 elektromobilů pro různé zájemce
Díky spolupráci s dealery společnost Porsche ČR připravila projekt, který je svým pojetím a rozsahem v českých podmínkách unikátní. Z 50 poskytnutých vozů je 20 přímo od importéra a dalších 30 přidávají prodejci. Projekt Demo e-car program by se měl stát základním kamenem rozvoje elektromobility v České republice. Proto Porsche ČR do tohoto projektu investuje 10 milionů Kč.
 
Zájemci dostanou celkem pět desítek Volkswagenů e-Golf s dojezdem až 300 km, s nimiž mohou během desetiměsíčních bezplatných zápůjček ujet až 15 000 km. Testovací e-Golfy přijdou postupně v příštích měsících tak, aby všechny vyjely na silnice do konce roku 2018. Prvních pět e-Golfů v Praze převzali vybraní partneři projektu - radnice hl. m. Praha, Hasičský záchranářský sbor Moravskoslezského kraje a společnosti TopExpo, Autodrom Most a Siemens.
 
Pomoc rozšiřování elektromobility v ČR
Porsche ČR chce prolomit nedůvěru potenciálních zákazníků k použití nové techniky tím, že jim umožní seznámit se s těmito inovacemi. Smyslem DEP je tedy boření mýtů spojovaných s elektromobilitou. Od projektu se očekává seznámení se s elektromobily a s nimi související novou technikou, testování vozidel ve vozových parcích, navázání nových spoluprací, získání zpětné vazby z provozu vozidel a samozřejmě i zviditelnění značky a posílení jejího postavení jako průkopníka použití nových technologií.
 
„Od projektu si slibujeme zejména edukaci v oblasti elektromobility a technologií, průzkum trhu a testování vhodnosti elektromobilů pro vozové parky našich současných partnerů, stejně jako spolupráci s možnými novými partnery. Součástí programu je i zpětná vazba našich partnerů a jejich zaměstnanců týkající se dlouhodobého provozu elektromobilů,“ říká generální ředitel Porsche Česká republika Vratislav Strašil.
 
Součást systematického úsilí
Program umocňuje systematické úsilí společnosti Porsche ČR popularizovat elektromobilitu. Zatím nejnovější iniciativou je nasazení 15 e-Golfů v pilotním projektu e-carsharingu v Praze, který představila společnost Car4Way ve spolupráci s Pražskou energetikou a Porsche Česká republika.
 
Do roku 2020 by měl být každý prodejce značek Volkswagen, Audi a Seat, vybaven tak, aby byl schopen prodávat a servisovat vozidla s elektrickým pohonem. Součástí jejich výbavy by měla být i dobíjecí stanice. Cílem je dosáhnout prodeje vozidel s elektrickým pohonem v řádu tisíců kusů.
 
„Mobilita, jak jsme ji znali dosud, prochází zásadními změnami. Stále intenzivnější debaty o zákazu aut ve městech, otazníky nad budoucností vznětových motorů, příchod nových technologií, to všechno staví výrobce automobilů před zcela nové výzvy. Hlavním tématem se stávají autonomní, plně propojená, bezemisní vozidla a zrychlující se tempo digitalizace našeho odvětví. Na tuto novou éru se už dnes intenzivně připravujeme a rádi bychom na ni připravili i naše zákazníky. Znamená to především prakticky je seznámit s výhodami nových technologií,“ vysvětluje Vratislav Strašil.
 
Strategie VW Group Together 2025
Koncern Volkswagen ve své Strategii Together 2025 definoval elektromobilitu spolu s digitalizací, mobilními službami, autonomním řízením a umělou inteligencí jako svoje klíčové rozvojové priority. Již v příštím roce značka Audi představí velké prémiové SUV Audi e-tron s dojezdem více než 500 km. Následovat budou další modely.
 
Hlavní ofenziva přijde s rokem 2020, kdy postupně přijdou na trh zcela nové elektromobily Volkswagen v rodině modelů s názvem I.D. - cenově dostupné elektromobily s dojezdem 600 km. Do roku 2025 koncern Volkswagen uvede na trh více než 80 modelů elektromobilů, z toho pět desítek bude čistě elektrických a 30 plug-in hybridů. Podle vývoje trhu by v té době prodej koncernových elektromobilů mohly dosáhnout až 3 miliony kusů ročně.
 
  • Porsche ČR popularizuje elektromobilitu
  • Porsche ČR popularizuje elektromobilitu
  • Porsche ČR popularizuje elektromobilitu
  • Porsche ČR popularizuje elektromobilitu
  • Porsche ČR popularizuje elektromobilitu