porsche čr startuje projekt nabíjecí infrastruktury moon | Aktuality | autoweek.cz

Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON

Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON

20.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Porsche Česká republika na veletrhu Ampér v Brně představuje v české premiéře svůj projekt MOON, jehož cílem je nabídnout firmám i soukromým zákazníkům komplexní služby a vyspělá zařízení pro nabíjení elektromobilů.

V loňském roce měl každý druhý elektromobil nově registrovaný v České republice značku Volkswagen. Její nabídka je tvořena modely e-Up! a e-Golf. V závěru loňského roku byl na český trh uveden lehký užitkový vůz Volkswagen e-Crafter a nedávno byl zahájen prodej prémiového SUV Audi e-tron. Příští rok bude uvedena nová rodina elektromobilů Volkswagen ID. s dlouhým dojezdem.
 
Porsche Česká republika hodlá ve spolupráci se svou prodejní a servisní sítí nabízet zákazníkům nejen inovativní elektromobily, ale také nejmodernější nabíjecí techniku a další související zařízení z širokého portfolia značky MOON. Specialisté pomohou zákazníkovi vybrat nejvhodnější řešení na základě jeho požadavků již při objednání nového elektromobilu.
 
Komplexní nabídka značky MOON pro soukromé i veřejné využití bude sahat od elektronicky řízeného kabelu pro nabíjení střídavým proudem a výkonem až 22 kW přes nástěnné nabíječky, domácí akumulátorové systémy a fotovoltaické nabíjecí systémy až po zařízení pro rychlé nabíjení stejnosměrným proudem o výkonu až 300 kW. Sofistikovaná nabíjecí zařízení mohou být komfortně ovládána i na dálku prostřednictvím aplikace v chytrém telefonu.
 
Produktová řada značky MOON zahrne nástěnné nabíječky MOON Wallbox ve třech různých variantách Basic, Connect a Community pro nabíjení střídavým proudem o výkonu 3,6 až 2 x 22kW. Pro domácí nabíjení i nabíjení na cestách je určena sada MOON2Go Complete Set AC 22 kW. Především pro firmy jsou koncipovány stojany MOON AC Charger s nabíjecím výkonem až 2 x 22 kW. Segment rychlého nabíjení stejnosměrným proudem pokrývají produkty MOON Power Charger DC 24 a MOON Power Charger DC 75-300, u nichž číselná část označení udává nejvyšší výkon nabíjení.
 
Systémy MOON pracují s elektronickým řízením, které optimalizuje spotřebu elektrické energie i dosahovaný nabíjecí výkon. Mezi jejich přednosti patří kompaktní konstrukce, jednoduchá montáž a snadné ovládání. Zákazník obdrží kompletní řešení z jedné ruky, které bude zahrnovat poradenství, kontrolu stavu elektrické sítě před montáží, přípravu infrastruktury na montáž, montáž a zprovoznění zařízení, servisní podporu a údržbu a také administrativní podporu.
 
Značku MOON vytvořila společnost AllMobil, která je, stejně jako Porsche Česká republika, dceřinou firmou společnosti Porsche Holding Salzburg. Česká republika je jednou z pěti pilotních zemí, v níž je značka MOON uváděna na trh.
 
Produktová řada MOON zahrnuje také systémy pro trvale udržitelnou výrobu elektrické energie a její uchovávání.
  • Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON
  • Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON
  • Porsche ČR startuje projekt nabíjecí infrastruktury MOON