porsche inter auto cz cílí na dvojnásobný prodej | Aktuality | autoweek.cz

Porsche Inter Auto CZ cílí na dvojnásobný prodej

Porsche Inter Auto CZ cílí na dvojnásobný prodej

11.12.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Společnost Porsche Inter Auto CZ, největší prodejce nových vozů v ČR a výhradní dovozce vozů značky Porsche do České republiky, se připravuje na expanzi - chczdvojnásobit prodej vozů Porsche.
Společnost Porsche Inter Auto CZ chce v příštích pěti letech chce zdvojnásobit počet prodaných vozů Porsche. Nevyhnutelnou součástí procesu velkého růstu budou personální změny společně s budováním nových prodejních a servisních center.
 
Do roku 2021 hodlá Porsche Inter Auto CZ nakročit rázně a směřovat zejména značku Porsche k velké expanzi. „Letošní rok, poznamenaný koronavirovou pandemií, byl pro každého z nás obrovskou zkouškou. Díky skvělému týmu zaměstnanců Porsche Inter Auto CZ a také našim zákazníkům se nám ho ale podařilo zvládnout, za což bych všem chtěl ještě jednou srdečně poděkovat. Protože se ale chceme dívat hlavně dopředu a růst, zvolili jsme si ambiciózní cíl - do roku 2025 bychom rádi prodávali vozy Porsche ve dvojnásobném množství, než tomu bylo dosud. Bude to samozřejmě znamenat velké změny. Kromě těch personálních chystáme také zásadní rozšíření naší prodejní a servisní sítě tak, abychom náročným klientům značky Porsche byli blíž,“ nastiňuje jednatel společnosti Porsche Inter Auto CZ Michael Antosch plány pro následujících pěti let.
 
Zdvojnásobení počtu prodaných automobilů v segmentu luxusních a sportovních vozů vyžaduje specifický přístup, pečlivé plánování a důležitá rozhodnutí. Klíčovým se stane rozmach prodejní sítě. K existujícímu Porsche Centru Praha na Proseku, které bude zásadně inovováno, se v Praze přidá ještě jedno prodejní Porsche Centrum.
 
Expanze prodejních míst bude dále směřovat na Moravu, kde Porsche Inter Auto CZ plánuje přebudovat servisní centrum a následně otevřít prodejní a servisní centrum podle nových standardů. Premiérou se pro značku Porsche stane také Plzeň. V budoucích letech zde vznikne Porsche Centrum zahrnující jak autorizovaný servis, tak prodej nových i ojetých vozů. Součástí růstového plánu společnosti Porsche Inter Auto CZ pro dalších pět let totiž bude i posílení značky Porsche Approved coby oficiálního programu prodeje ojetých vozů Porsche.
 
Jedním ze stavebních kamenů ambiciózního plánu jsou také lidské zdroje. Protože Porsche Inter Auto CZ má velmi kvalitní personální zajištění, stačilo několik změn ve vlastních řadách. Pozici výkonného ředitele importéra značky Porsche pro ČR, zodpovědného za kompletní fungování značky v České republice, převezme od 4. ledna 2021 Jan Sedláček.
 
Další personální změnu představuje změna na postu ředitele Porsche Centra Praha a rozšíření odpovědnosti za všechny retailové pobočky pro značku Porsche na území ČR. Od nového roku bude tato odpovědnost na Michalovi Kubištovi, jenž má jako ředitel pobočky Porsche Praha-Smíchov bohaté zkušenosti s prodejem luxusních vozů Bentley či Lamborghini. Ředitelem nejstarší provozovny Porsche Inter Auto CZ v České republice se stane Vlastimil Fric, dosavadní ředitel provozovny Porsche Plzeň Lochotín.