porsche připomíná návrat do le mans | Aktuality | autoweek.cz

Porsche připomíná návrat do Le Mans

Porsche připomíná návrat do Le Mans

12.06.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Porsche Exclusive u příležitosti návratu značky do závodu 24 hodin Le Mans uvádí limitované edici modelu Porsche 911 Carrera S v tradičních závodních barvách Martini Racing Edition. 

Limitovaná edice Martini Racing Edition modelu 911 Carrera S upozorňuje během letošního závodu 24 hodin Le Mans na návrat Porsche do světa vytrvalostních závodů. Evokuje vzhled závodních vozů Porsche ze 70. let v tradičních barvách Martini Racing.

 

Toto speciální Porsche 911 Carrera S vzdává hold úspěchům závodních vozů Porsche 917 a 935 „Moby Dick“ v Le Mans. Počet kusů této speciální edice je omezen na 80 kusů. Pro vybrané modely 911 budou v rámci příslušenství Porsche Tequipment v Německu a na dalších trzích k dispozici exkluzivní polepy v barvách Martini.

 

Edice „Martini Racing Edition“ modelu 911 Carrera S se dodává v  černém nebo bílém provedení. Kapota zavazadlového prostoru, střecha, zadní blatníky a boky vozu jsou ozdobené prvky „Martini Racing Design“ s charakteristickou kombinací modré a červené barvy Martini.

 

Specifický charakter dodává vozu přední nárazník Aerokit Cup s aerodynamicky optimalizovanou spodní hnanou. Také pevný zadní spoiler je součástí sady Aerokit Cup.

 

V interiéru jsou výplně přístrojové desky v barvě vozu a s nápisy Martini Racing Edition. Ve standardní výbavě je volant Sport Design a sada Sport Chrono. Rozsáhlá standardní výbava zahrnuje například i Porsche Communication Management (PCM) s navigačním modulem, audiosystém Bose, otáčkoměr s černým pozadím a elektricky nastavitelná sedadla s koženým čalouněním.

 

Martini Porsche pohání plochý šestiválec 3,8 l s výkonem 295 kW (400 k). Dynamika odpovídá standardnímu modelu 911 Carrera S - s převodovkou PDK a v režimu Sport Plus zrychluje z 0 na 100 m/h během 4,1 s a spotřeba je 8,7 l/100 km (emise CO2 202 g/km).

 

Od června 2014 je Porsche 911 Carrera S „Martini Racing Edition“ k dispozici pro zákazníky z Nizozemska, Itálie, Španělska, Polska, Ukrajiny, České republiky, Kypru, Finska a Velké Británie. V srpnu 2014 vstoupí tato speciální edice na trh také v Číně a od října 2014 na trhy Japonska a Jižní Ameriky.

 

  • Porsche připomíná návrat do Le Mans
  • Porsche připomíná návrat do Le Mans
  • Porsche připomíná návrat do Le Mans
  • Porsche připomíná návrat do Le Mans