porsche s mnoha novinkami | Aktuality | autoweek.cz

Porsche s mnoha novinkami

Porsche s mnoha novinkami

18.11.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Porsche představí nový model Panamera Turbo S, poprvé nabídne Panameru i ve verzi Executive s prodlouženým rozvorem o 15 cm, přidá zcela nové kompaktní SUV Macan a ještě novou generaci 911 Turbo Cabriolet.

Porsche připravuje premiéru několika nových modelů na světových autosalonech v Los Angeles, Tokiu a Guangzhou. V Los Angeles se oficiálně představí nové kompaktní SUV Macan a navíc zde bude představen i model 911 Turbo Cabriolet. Na tokijském autosalonu a v  Guangzhou odhalí modely Panamera Turbo S a Executive.

Porsche Panamera Turbo S představuje novou vrcholnou verzi této modelové řady s výkonem 420 kW (570 k), nejvyšší rychlostí 310 km/h a špičkovými prvky výbavy. Historicky poprvé se nabízí také verze Executive s prodlouženým rozvorem o 15 centimetrů.

Panamera Turbo S má pohon všech kol Porsche Traction Management (PTM) a všechny dynamické jízdní asistenční systémy v základní výbavě. Systém Porsche Dynamic Chassis Control (PDCC) je aktivní systém omezující změnou tuhosti stabilizátorů naklánění karoserie, systém Porsche Torque Vectoring Plus (PTV Plus) aktivně rozděluje točivý moment mezi jednotlivá kola zadní nápravy a společně s elektronicky řízeným zadním diferenciálem poskytuje lepší trakci v jakékoli jízdní situaci. Podvozek Porsche Panamera Turbo S je vybaven také systémem Porsche Active Suspension Management (PASM), tedy aktivními tlumiči a adaptivním vzduchovým odpružením.

Model Panamera Turbo S má dvě nová turbodmychadla s většími dmychadly a používá vyšší vstřikovací tlak. Efektivněji míchaná směs vzduchu a paliva ve spalovacích komorách má za následek vyšší točivý moment 750 N.m v rozmezí 2250 až 5000/min a s funkcí overboost se zvýší až na 800 N.m. Porsche Panamera Turbo S v kombinovaném režimu spotřebuje 10,2 l benzinu na 100 km.

Cena nového modelu Porsche Panamera Turbo S je 180 027 € a Panamera Turbo S Executive je za 197 041 €.  Obě uvedené ceny jsou včetně DPH. Modely lze objednat již nyní v autorizovaných Porsche Centrech v Praze a Brně, k vyzvednutí budou od 31. ledna 2014.

V Petree Hall na autosalonu v Los Angeles Porsche poprvé předvede své nové SUV Macan, představující vstup značky do zcela nového segmentu. Macan, vyvinutý na báz Audi Q5, se bude vyrábět v nově postavené hale výrobního závodu v Lipsku, kde získá práci 1500 lidí. Zahájení prodeje modelu Macan je plánováno na jaro 2014. V příštím roce chce Porsche prodat 63 000kusůtohoto modelu.

V Los Angeles budou premiérově představeny modely 911 Turbo Cabriolet a 911 Turbo S Cabriolet. Nové vrcholné otevřené modely 911 Turbo mají přeplňovaný šestiválec 3,8 l biturbo s výkonem 383 kW (520 k) resp. 412 kW (560 k) v typu 911 Turbo S. 

  • Porsche s mnoha novinkami
  • Porsche s mnoha novinkami
  • Porsche s mnoha novinkami
  • Porsche s mnoha novinkami
  • Porsche s mnoha novinkami