požár v mostě celosvětovým problémem | Aktuality | autoweek.cz

Požár v Mostě celosvětovým problémem

Požár v Mostě celosvětovým problémem

25.01.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Požár, který postihl výrobní halu společnosti RAI Most, způsobí velké problémy automobilovému průmyslu po celém světě. Společnost Recticel International, které firma RAI Most patří, je totiž subdodavatelem nejvýznamnějších světových výrobců automobilových interiérů.
Nedělní požár v jedné z výrobních hal v průmyslové zóně Joseph na Mostecku přinutil společnost RAI Most zcela zastavit výrobu v celém závodě. Ten produkuje uretanové díly, které mateřská společnost Recticel International se sídlem v Belgii dodává nejvýznamnějším světovým producentům automobilových interiérů. Mezi její zákazníky patří největší výrobce interiérů automobilů na světě Yanfeng Automotive Interiors (dříve Johnson Controls), Magna International, Faurecia, IAC a Grupo Antolin.
 
Díly vyráběné v Mostě se používají pro různé povrchové díly v interiérech automobilů, například na přístrojové desky a dveřní panely. Recticel je jediným dodavatelem na světě používajícím patentovanou technologii stříkaných polyuretanových povrchů. Předností těchto dílů je jak vynikající kvalita povrchů, tak i velmi nízká hmotnost dílů. Společnost Recticel International není v současnosti schopna výpadek dodávek z mosteckého závodu nahradit dodávkami odjinud. Recticel International má v České republice výrobní závod rovněž v Mladé Boleslavi (Recticel Interiors CZ).
 
RAI Most pro letošní rok připravovala výrazné rozšíření produkce vzhledem k uzavření nových dlouhodobých zakázek na dodávky dílů interiérů pro Volvo S90/V90 a Volkswagen Tiguan.