praha převzala elektromobily nissan | Aktuality | autoweek.cz

Praha převzala elektromobily Nissan

Praha převzala elektromobily Nissan

27.11.2020 | | Doprava

Hlavní město převzalo 13 osobních elektromobilů Nissan Leaf Acenta a jednu sedmimístnou dodávku Nissan e-NV 200 Evalia.
Metropole převzala 14 elektrovozů značky Nissan, které budou sloužit pro různé příspěvkové organizace v hlavním městě. Nakoupeny byly ve snaze o snížení emisí pevných částic a oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí. V nejbližší době bude předáno městu dalších 13 automobilů, celkem 27 nových elektrovozidel bude stát téměř 20 milionů korun.
 
Koncepce Smart Prague 2030 a s ní spojené snížení emisí pevných částic, oxidů dusíku z dopravy a snížení hlukové zátěže v městském prostředí byly důvodem k nákupu celkem 27 elektromobilů pro příspěvkové organizace hlavního města.
 
„V Praze fandíme moderní ekologické dopravě a snažíme se aktivně přispívat k jejímu rozvoji. Věřím, že elektromobily pro městské školy a sociální služby budou dobře sloužit nejen těmto organizacím, ale také přispějí ke snižování emisí, zlepšování životního prostředí a tím i kvality života v našem městě,“ řekl primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.
 
Hlavní město převzalo 13 osobních automobilů Nissan Leaf Acenta a jednu sedmimístnou dodávku Nissan e-NV 200 Evalia. V další fázi převezme šest Nissanů Leaf Acenta, dva Nissany e-NV 200 Van a pět vozidel Nissan e-NV 200 Evalia pro pět osob. Celkem tato vozidla pořídila Praha za 20 milionů korun bez DPH s pomocí využití finančních prostředků ze Státního fondu životního prostředí ČR. Sloužit budou pro příspěvkové organizace hlavního města, výhradně pak pro školská zařízení, jako jsou střední a speciální školy, nebo pro domovy seniorů a osoby se zdravotním postižením. V nejbližší době plánuje pražský magistrát vysoutěžit i další elektromobily, které by sloužily například pro botanickou zahradu a pražská divadla.
 
„Jsem rád, že podporujeme projekty, které pomáhají ke zmírnění dopadu klimatické změny, a že se snažíme pracovat s technologickými inovacemi. Elektromobily se ukazují být efektivním nástrojem ke snížení dopadů provozu městských organizací na klima. Kroky jako tento nás přibližují k uhlíkové neutralitě, která je naším dlouhodobým cílem,“ uvedl radní hl. m. Prahy pro oblast školství Vít Šimral. „Městská společnost OICT patří k hlavním iniciátorům rozvoje elektromobility v Praze,“ dodal generální ředitel OICT Michal Fišer.
 
„Byla připravena výběrová řízení na nákup desítek elektromobilů pro pražské příspěvkové organizace, ať už jde o školy, zařízení sociálních služeb nebo kulturní instituce,“ doplnil místopředseda představenstva OICT Matej Šandor. „Elektromobily nám pomáhají zlepšovat kvalitu vzduchu v centru města. Budujeme také nová dobíjecí místa na lampách veřejného osvětlení pro elektromobily v Praze. Do roku 2025 bychom jich rádi měli prvních 750," uzavřel náměstek primátora Petr Hlubuček.

  • Praha převzala elektromobily Nissan
  • Praha převzala elektromobily Nissan
  • Praha převzala elektromobily Nissan
  • Praha převzala elektromobily Nissan
  • Praha převzala elektromobily Nissan