pražská energetika rozšířila svou flotilu elektromobilů | Aktuality | autoweek.cz

Pražská energetika rozšířila svou flotilu elektromobilů

Pražská energetika rozšířila svou flotilu elektromobilů

13.12.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Pražští energetici při své práci používají již sedm moderních elektromobilů. Pražská energetika nyní  převzala do svých služeb dodávku Mercedes-Benz Vito E-CELL.

Pražská energetika (PRE) využívá elektrovozidla převážně pro služební potřeby na území hlavního města. Společnost se výrazně zasazuje o rozšiřování elektromobilní infrastruktury v hlavním městě. V současnosti je v Praze v provozu celkem patnáct nabíjecích stanic, které v letošním roce dodají celkem 5,5 MWh.

"Počítáme s nasazením užitkového elektromobilu při našich servisních pracích na energetické síti v Praze. Věříme, že tato malá pojízdná dílna velmi dobře poslouží nejen našim potřebám, ale i požadavkům velkoměsta pro ekologický provoz," řekl Tomáš Gleich, vedoucí sekce provozu sítí, která se stará o opravy a údržbu elektrické sítě v Praze.

"Společnost Pražská energetika je pro nás jedním z logických partnerů v oblasti ekologické dopravy a obzvláště elektromobility. Jsme rádi, že můžeme společně přispět ke snižování emisí oxidu uhličitého, ale i hluku v centru Prahy a budeme se těšit na poznatky našeho partnera z používání dodávkového elektromobilu Vito E-CELL," říká František Mühlfeit, ředitel prodeje dodávkových vozidel Mercedes-Benz a v ČR. Vito E-CELL se vyrábí jak v provedení skříňovém, tak v podobě kombi pro přepravu až sedmi osob. Jedná se o první, sériově vyráběný elektromobil v této kategorii. 

Aktu slavnostního předání vozidla se zúčastnili i předseda představenstva společnosti EnBW Frank Mastiaux a generální ředitele Mercedes ČR s.r.o. Florian Müller. Energetická společnost EnBW dlouhodobě spolupracuje s koncernem Daimler na rozvoji elektromobility, mj. na projektu Car2Go ve Stuttgartu, kde 300 vozidel smart ed představuje největší flotilu sdílených elektromobilů v Německu. PRE nyní studuje možnosti použití tohoto konceptu i v Praze, kde jsou velmi podobné provozní podmínky.