citroën c5 crosstourer zve na cestu | Aktuality | autoweek.cz

Citroën C5 CrossTourer zve na cestu

Citroën C5 CrossTourer zve na cestu

19.02.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Citroën na ženevském autosalonu představí zvýšenou verzi vozu Citroën C5 označenou CrossTourer. 

Citroënu C5 se ve světě prodalo již více než 530 000 kusů. Je uznávaný pro své příkladné jízdní vlastnosti, jízdní komfort a prostornost. Nová verze CrossTourer přebírá všechny jeho přednosti a k tomu přidává řadu funkcí, které zvyšují pohodu ve voze, a odpružení Hydractive III+, které Citroën nabízí jako jediný na světě.

Citroën C5 CrossTourer je další z řady velmi oblíbených zvýšených verzí s mnoha atraktivními designovými prvky. Jde zejména o rozšířené blatníky s matně šedým lemováním, které ladí s 18" litými koly v matně šedém provedení s diamantovým výbrusem a ochrannými kryty v leskle hliníkovém odstínu na předním a zadním nárazníku. Tyto doplňky jsou kombinovány se zvýšení vozu o 15 mm (u verzí vybavených odpružením Hydractive III+ do rychlosti 70 km/hod).

O optimální komfort, který se přizpůsobí všem typům silnic, se stará především odpružení Hydractive III+. Tato exkluzivní technika umožňuje upravovat v reálném čase nastavení podvozku tak, aby se bez ohledu na zatížení vždy zachovala stejná světlá výška vozu. Systém upravuje flexibilitu a odpružení podle rychlosti vozu a profilu silnice, pro optimální komfort a stabilitu karoserie bez ohledu na okolnosti.

Automatické snížení světlé výšky při vyšší rychlosti zlepšuje aerodynamiku. Při jízdě nižší rychlostí Citroën C5 CrossTourer nabízí dvě světlé výšky (+6 cm do rychlosti 10 km/hod a +4 cm do rychlosti 40 km/hod) usnadňující překonávání překážek v nízké rychlosti. Nastavitelná výška také usnadňuje nastupování i nakládání tím, že umožňuje snížit a opětovně zvýšit práh zavazadlového prostoru.

Odpružení Hydractive III+ je k dispozici u všech motorů kromě HDi 115 s  a e-HDi 115 s přímo řazenými převodovkami.

Pro vyšší komfort nabízí Citroën C5 CrossTourer také sedadlo řidiče v plnohodnotné kůži s masážní funkcí a elektrickým nastavením bederní opěrky.

Systém Intelligent Traction Control usnadňuje jízdu bez ohledu na stav vozovky, tedy i na sněhu a blátě, nebo navigační systém eMyWay spojený se zpětnou parkovací kamerou usnadňující manévrování.

Citroën C5 CrossTourer je k dispozici se dvěma úrovněmi výbavy Millenium a Exclusive s turbodiesely v rozmezí výkonů 85 až 147 kW (115-200 k). Prodej vozu Citroën C5 CrossTourer už byl zahájen.

  • Citroën C5 CrossTourer zve na cestu
  • Citroën C5 CrossTourer zve na cestu
  • Citroën C5 CrossTourer zve na cestu
  • Citroën C5 CrossTourer zve na cestu