pražské setkání designérů | Aktuality | autoweek.cz

Pražské setkání designérů

Pražské setkání designérů

30.10.2012 | Rybecký Vladimír | Aktuality

AutoDesign Prague 2012 proběhla za účasti předních světových designérů 18/10/2012 v Národní  technické knihovně v Praze.

 

Česká republika se dlouhodobě řadí mezi evropské automobilové velmoci, a to zejména díky výrobním závodům, které zde má hned několik automobilek i jejich subdodavatelé. Roste ale také trend expertního zaměření českých firem a zde se dostává do popředí zájmu automobilový design, který měl dříve v Česku skvělou tradici. Jedním z důkazů vzrůstajícího zájmu o automobilový design je úspěšný druhý ročník mezinárodní konference AutoDesign Prague, který v polovině října hostil přední světové i domácí designéry a řadu dalších profesionálů z oboru.

Designéři a zástupci automobilek, jako jsou Porsche, Jaguar, Škoda, Volkswagen a Volvo, ale i tvůrci z nezávislých studií Pininfarina, Design Storz, BT Design, MBtech, Kiska a další, se setkali v Národní technické knihovně v Praze.

Deset přednášek a doprovodný program v podobě výstavy vítězných prací soutěže Dassault Systèmes Design Challenge a partnerských expozic vyplnily den, který byl věnován designu, nejkreativnějšímu odvětví automobilového průmyslu.

Jednou z hlavních hvězd letos byl Peter Stevens, designér supersportovní legendy McLaren F1 a řady dalších zajímavých vozů. Jako profesor londýnské Royal College of Art zásadně ovlivnil mnoho současných designérů. Jeho kurzem prošli například Peter Schreyer (šéfdesignér Kia) či Peter Horbury (šéfdesignér Geely Volvo).

Designérské prezentace obohatil také host společnosti Siemens PLM, kterým byl vedoucí inženýr britského týmu Bloodhound SSC. Tento tým se chystá v nejbližší době pokořit hranici 1000 mph (1609 km/h) a ustanovit tak rekord nejrychlejšího automobilu planety.

V rámci AutoDesign Prague 2012 měl českou národní premiéru koncept BT Etape postavený na základě Škody Yeti. Ten vznikl v novém designérském oddělení společnosti Benet Automotive specializující se na úpravy Škodovek.

AutoDesign Prague se stává největším podnikem svého druhu ve střední a východní Evropě, a pokud vám letošní ročník utekl, udělejte si v kalendáři na příští rok tlustý vykřičník do poloviny října. Právě na tento termín plánují organizátoři příští ročník.

  • Pražské setkání designérů
  • Pražské setkání designérů
  • Pražské setkání designérů
  • Pražské setkání designérů
  • Pražské setkání designérů