předprodej nového volkswagenu caddy | Aktuality | autoweek.cz

Předprodej nového Volkswagenu Caddy

Předprodej nového Volkswagenu Caddy

11.05.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Volkswagen Užitkové vozy zahájil předprodej čtvrté generace kompaktního vozu pro městskou rozvážkovou dopravu a rodinného MPV Caddy a Caddy Maxi.
Nový Volkswagen Caddy je 4. generací městského lehkého užitkového vozu. Během 11 let výroby třetí generace bylo po celém světě prodáno 1,5 milionu vozů, z toho 148 900 vozů v roce 2014. Na českém trhu bylo v roce 2014 registrováno 1507 nových vozů Caddy.
 
„Předpokládáme, že největší zájem budou mít zákazníci o oblíbenou osobní verzi Caddy 2,0 TDI/75 kW Trendline, jejíž cena začíná na 407 366 Kč bez DPH. Za to získají vysoce variabilní a z hlediska místa pro posádku plně pětimístný Volkswagen Caddy se čtyřletou zárukou, novými technologiemi a novou úrovní komfortu a bezpečnosti,“ říká ředitel divize Volkswagen Užitkové vozy společnosti Porsche Česká republika Jan Procházka.
 
Cena modelové řady Caddy začíná na 325 858 Kč za skříňový vůz s motorem 1,6 TDI/55 kW. Na všechny nové osobní i užitkové verze se nově vztahuje čtyřletá záruka, která je tvořena dvouletou zárukou výrobce bez omezení ujetých kilometrů a dvouletou zárukou importéra s omezením na 150 000 km.
 
Skříňová verze má objem nákladového prostoru 3,2 m3 (Caddy Maxi: 4,7 m3), zatímco pětimístná nebo sedmimístná verze Kombi umožňuje maximální variabilitu pro přepravu osob i nákladu (max. 3030 l). Ještě více prostoru (až 3700 l pro zavazadla) poskytuje verze Caddy Maxi, která je o 47 cm delší s rozvorem prodlouženým o 32 cm.
 
U osobních verzí mají zákazníci na českém trhu na výběr tři stupně výbavy: Trendline, Comfortline a Highline. Dosavadní verze Tramper pro volný čas byla nahrazena modelem Caddy Beach.
 
Pro skříňové verze modelu Caddy budou po dobu prvního roku prodeje k dispozici ještě i dosavadní motory 1,6 TDI a 2,0 TDI Euro5. Nejmodernější čtyři vznětové motory Euro6 mají zdvihový objem 2,0 l a jsou nabízeny s výkony v rozmezí od 55 kW (75 k) do 110 kW (150 k).
 
Nástupce verze Caddy EcoFuel s pohonem na stlačený zemní plyn používá nový motor 1,4 TGI. Spotřebuje jen 4,1 kg CNG/100 km, tedy o 1,7 kg/100 km méně než dosavadní Caddy EcoFuel.
 
Zážehové motory ne benzin jsou na výběr tři. Tříválec 1,0 TSI je vyladěn na 75 kW (102 k) a čtyřválce jsou 1,2 TSI, který poskytuje nejvyšší výkon 62 kW (84 k), a 1.4 TSI s největším výkonem 92 kW (125 k).
 
Motory lze kombinovat s pětirychlostní, resp. šestirychlostní přímo řazenou převodovkou nebo s dvouspojkovou převodovkou DSG s šesti, resp. sedmi rychlostními stupni. V nabídce modelové řady Caddy jsou i nadále také verze s pohonem všech kol 4MOTION.
 
Čelní, boční a hlavové airbagy vpředu jsou u osobních verzí doplněny bočními a hlavovými airbagy vzadu. Dalším standardně dodávaným prvkem je multikolizní brzda.
 
Nabídka asistenčních systémů zahrnuje systém sledování okolí vozidla Front Assist s funkcí nouzového brzdění City Brake, asistent dálkových světlometů Light Assist, asistent pro rozpoznávání únavy řidiče, adaptivní tempomat ACC (Adaptive Cruise Control) a parkovací asistent Park Assist, který převezme řízení při parkování na podélně i kolmo orientovaná parkovací místa.
 
  • Předprodej nového Volkswagenu Caddy
  • Předprodej nového Volkswagenu Caddy
  • Předprodej nového Volkswagenu Caddy
  • Předprodej nového Volkswagenu Caddy
  • Předprodej nového Volkswagenu Caddy