představení jaguaru e-pace se blíží | Aktuality | autoweek.cz

Představení Jaguaru E-Pace se blíží

Představení Jaguaru E-Pace se blíží

22.06.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Další přírůstek do rodiny Pace značky Jaguar, připravovaný model E-Pace, kombinuje sportovní design a agilitu s praktičností SUV. Světová premiéra nového vozu proběhne 13. července 2017 a předběžná cena vč. DPH začíná na 966 669 Kč.
Nové kompaktní SUV Jaguar E‑Pace se připojí k dalším SUV značky Jaguar - většího modelu F‑Pace a konceptu I- Pace s plně elektrickým pohonem, který se rovněž připravuje k sériové výrobě od roku 2018. Jaguar E‑Pace chce navázat na úspěch modelu F-Pace, který v loňském roce pomohl navýšit prodej vozů značky Jaguar o 83 %.
 
E-Pace bude vycházet ze stejné platformy jako sedan XE. Bude standardně vybaven systémem inteligentního pohonu všech kol s vektorováním točivého momentu, který přebírá od sportovních vozů značky, a řadou zážehových a vznětových dvoulitrových čtyřválců Ingenium doplněných i třílitrovými šestiválci. Součástí výbavy bude řada nejnovějších komunikačních a informačních systémů, stejně jako bezpečnostních systémů.
 
Kompaktní SUV Jaguar E‑Pace bude představeno v celosvětové premiéře 13. července. Vyrábět se bude, stejně jako připravovaný I-Pace, v Rakousku ve Štýrském Hradci v továrně společnosti Magna Steyr.