překvapivá honda urban ev concept | Aktuality | autoweek.cz

Překvapivá Honda Urban EV Concept

Překvapivá Honda Urban EV Concept

15.09.2017 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Není toho mnoho, co přímo na autosalonu může překvapit, protože o naprosté většině vystavovaných novinek jsou média dlouho dopředu informována. Světová premiéra studie plně elektrického automobilu Honda Urban EV Concept je ve Frankfurtu takovou výjimkou.
Strategie společnosti Honda s názvem Electric Vision, která byla představena v roce 2017, zahrnuje vývoj samostatné platformy pro elektromobily s technologií plně elektrického pohonu. Mezi klíčové součásti vývoje hnacího ústrojí patří odlehčený akumulátor, integrovaný odvod tepla a vývoj funkcí přenosu elektrické energie do vozu i z něj. Na frankfurtském autosalonu Honda představila studii Urban EV Concept. Koncept byl vyroben na zcela nové platformě a určuje směr technologie a designu, které se projeví u budoucího sériového elektromobilu Honda, který je plánován na rok 2019.
 
Urban EV Concept je sympatickou ukázkou propojení moderní techniky s jednoduchým a důmyslným designem odkazujícím na historii značky trochu připomínající jednoduchost a rozpustilost konceptu elektromobilu EV-N z roku 2009. Emblém vozu je modře podsvícen, což evokuje stylový prvek budoucích elektromobilů Honda. Na čelní straně vozu lze mezi světlomety zobrazovat interaktivní vícejazyčné zprávy, jako jsou pozdravy, informace ostatním řidičům nebo aktuální stav akumulátoru.
 
Díky úzkým předním sloupkům a zaoblenému čelnímu sklu je výhled řidiče vynikající. Nastupování a vystupování ulehčují vzadu zavěšené dveře. Konektor pro připojení nabíjecího kabelu je na kapotě.
 
Urban EV Concept pojme čtyři cestující na dvou sedadlech vyrobených z různých materiálů. Prvky v dřevěné úpravě obepínají rozměrnou „plovoucí“ konzoli přístrojové desky. V ní je uložen sloupek řízení, tlačítka pro jednoduché ovládání a panoramatický displej. Hlavní displej přístrojové desky zobrazuje informace o vozidle, včetně stavu akumulátoru, zatímco okraje fungují jako zpětná zrcátka s obrazem z digitálních kamer.
 
Palubní automatický síťový asistent Honda funguje jako osobní rádce, který se učí rozpoznávat emoce řidiče při jeho rozhodování a provádí nové volby nebo doporučení na základě předchozích rozhodnutí řidiče.
 
Nové způsoby řízení přenosu energie mezi sítí, domácnostmi a elektromobily by mohly majitelům elektromobilů v budoucnu přinést příležitosti k výdělku. Současně s vozem Urban EV představený koncept Honda Power Manager je důmyslný systém, který dokáže efektivněji skladovat elektrickou energii a umožňuje předávat energii vytvořenou obnovitelnými zdroji zpět do domácností nebo ji prodávat zpět do sítě.
 
  • Překvapivá Honda Urban EV Concept
  • Překvapivá Honda Urban EV Concept
  • Překvapivá Honda Urban EV Concept
  • Překvapivá Honda Urban EV Concept
  • Překvapivá Honda Urban EV Concept