Autoservis | autoweek.cz

Autoservis

 • Rozšířená realita v autoservisu

  22. 08. 2018 - Rozšířená realita v autoservisu

  Mechanik pozná problém díky brýlím. S jejich pomocí během chvilky zjistí, co je s vozem v nepořádku a jak to napravit. Takové využití rozšířené reality nyní testuje Lexus.
 • Emisní studie ČVUT potvrdila to, co se tušilo

  17. 08. 2018 - Emisní studie ČVUT potvrdila to, co se tušilo

  Zatímco Centrální informační systém (CIS) Ministerstva dopravy tvrdí, že emisně nevyhovujících jsou necelá 3 % vozidel, z monitorování vozidel v pražském provozu vychází, že jich jezdí třikrát tolik. Na tento rozpor upozorňuje Asociace emisních techniků a opravářů (ASEM).
 • Boj se stáčením do nové fáze

  16. 08. 2018 - Boj se stáčením do nové fáze

  Senát potvrdil nelegálnost stáčení tachometrů, včetně půlmilionové pokuty. K účinnosti zákona zakazujícího podvody s kilometry už chybí jen podpis prezidenta.

 • Nabíjecí stanice společnosti DEL

  16. 08. 2018 - Nabíjecí stanice společnosti DEL

  Česká inženýrská společnost DEL ze Žďáru nad Sázavou vyvinula unikátní nabíjecí stanici pro elektromobily. Infrastrukturu dobíjecích stanic chce budovat celosvětově.
 • Nové značení paliv

  15. 08. 2018 - Nové značení paliv

  Od října se na stojanech u čerpacích stanic, tankovacích pistolích a u plnicího hrdla nádrže nových automobilů objeví jednotné identifikační štítky označující typ paliv - kruh pro benziny, čtverec pro naftu a kosočtverec pro plynná paliva s písmenem a číslem vyjadřujícím podíl biosložky.


<< < 1 / 112  > >>