premiéra pro peugeot e-208 s vítězstvím | Aktuality | autoweek.cz

Premiéra pro Peugeot e-208 s vítězstvím

Premiéra pro Peugeot e-208 s vítězstvím

14.07.2020 | Rybecký Vladimír | Aktuality

První Peugeot e-208 s elektrickým pohonem dovezený do České republiky absolvoval svou českou premiéru při Eco energy Rallye Bohemia, kde vyhrál v kategorii elektromobilů a i v absolutním pořadí.
Peugeot 208 zákazníkům umožňuje volbu mezi elektrickým, zážehovým a vznětovým motorem. To bylo jedním z důvodů, proč byl zvolen Evropským autem roku 2020. Slavnostní předání ceny Car of the Year ovšem vzhledem ke zrušení autosalonu v Ženevě proběhlo bez oslav před prázdným sálem. Od jeho uvedení na evropský trh v říjnu 2019 si jej objednalo téměř 110 000 zákazníků, přičemž 15 % z nich si zvolilo verzi s elektromotorem. Jenže následující prodej nepříznivě ovlivnila opatření spojená s pandemií koronaviru a krátkodobé zastavení výroby.
 
Produkce ve výrobním závodě PSA v Trnavě byla obnovena během května a prodej se proto teprve znovu rozeběhl až v červnu. To už bylo v ČR nově registrováno 105 Peugeotů 208, takže se prodej blíží předpokládaným 120 kusům měsíčně. V těchto dnech také do České republiky dorazil i první vůz e-208 vybavený elektrickým pohonem a zájemci už si mohou objednávat i tuto verzi za aktuální akční cenu 820 000 Kč za 208 e-Allure.
 
Soutěže pro vozy s alternativními typy pohonu jsou příležitostí představit nové technologie, předvést kvality těchto vozů i vzbudit zájem veřejnosti. Jezdí se jako součást klasických rallye, ale na rozdíl od nich zde mohou startovat posádky z řad široké veřejnosti bez licence, protože měřítkem zde není rychlost ale přesné dodržování jízdního průměru.
 
Už třetím rokem se jako součást Rallye Bohemia jela i Eco energy Rallye Bohemia. Letošní startovní pole vozů s alternativním pohonem tvořilo 30 přihlášených posádek. V této konkurenci se odehrála i česká premiéra elektricky poháněného Peugeotu e-208. V soutěži startoval vůz, který je prvním a zatím jediným exemplářem v České republice. Peugeot e-208 poháněný trakčním elektromotorem o výkonu 100 kW napájeným z akumulátoru o kapacitě 50 kWh, umožňujícím reálný dojezd přes 300 km, absolvoval soutěž dlouhou více než 700 km s více než 300 soutěžními kilometry. V cíli v Mladé Boleslavi získala posádka novináři Janem Novotným a Petrem Jakuševem první místo v kategorii elektromobilů, absolutní prvenství a značce Peugeot zajistila pohár konstruktérů.
 

  • Premiéra pro Peugeot e-208 s vítězstvím
  • Premiéra pro Peugeot e-208 s vítězstvím
  • Premiéra pro Peugeot e-208 s vítězstvím