premiéra studie škoda rapid sport ve wörthersee | Aktuality | autoweek.cz

Premiéra studie Škoda Rapid Sport ve Wörthersee

Premiéra studie Škoda Rapid Sport ve Wörthersee

06.05.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Studie Škoda Rapid Sport slaví svou světovou premiéru na letošním 32. ročníku setkání GTI ve Wörthersee. Legendární tuningová akce Volkswagenu se koná od 8. do 12. května 2013.

Každoročně se na začátku května schází až 200 000 tuningových fanoušků Volkswagenu na kultovním setkání v rakouském Reifnitzu. Škoda jim letos jako hlavní lákadlo předvede sportovní a emocionální variantu nového kompaktního sedanu Rapid - studii Škoda Rapid Sport.

Škoda Rapid Sport ukazuje potenciál designu Škoda a možnosti, jaké se skrývají v modelu Rapid. Vůz je nalakován v metalických barvách červená Corrida a šedá Steel a má velká 19" kola z lehké slitiny. Předek je ozdoben spoilerem a mohutným otvorem pro přívod vzduchu. Sportovní charakter podtrhují i zvýrazněné blatníky a masivní prahy.

Další sportovní prvky jsou na zádi - výrazný nárazník a dvě integrované koncovky výfuku. Zadní skupinové svítilny s typickým designem ve tvaru písmene C jsou barevně odlišené. Spodní zakončení je vytvořeno z uhlíkového kompozitu.

V interiéru je sportovní volant, sedačky Recaro a osvětlení prahových lišt.