přerušení výroby u porsche | Aktuality | autoweek.cz

Přerušení výroby u Porsche

Přerušení výroby u Porsche

17.10.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Výrobní linky automobilky Porsche ve Stuttgartu-Zuffenhausenu i v Lipsku se zastavily kvůli masivnímu selhání serverů.
Během úterý výrobní linky společnosti Porsche v mateřském závodě ve Stuttgartu-Zuffenhausenu i ve výrobě SUV v Lipsku na několik hodin ztichly. Příčinou dočasného zastavení výroby bylo selhání celkem 211 serverů.
 
V úterý večer Porsche e-mailem informovalo všechny zaměstnance o problémech s procesy založenými na softwaru SAP. Kromě výroby byl zasažen i centrální sklad náhradních dílů a zákaznický servis.
 
Po selhání 211 serverů nebylo zpočátku možné znovu spustit procesy přes náhradní servery. Jako příčinu problémů mluvčí Porsche označil interně vzniklý problém a vyloučil možnost útoku z vnějšku. Počátečním bodem bylo chybné ukládání dat. Software, který měl tlumit účinky poruchy, poté rovněž selhal. V úterý večer se výroba mohla postupně znovu spouštět. Mezitím byly téměř všechny systémy znovu zprovozněny.
 
Zatím nejsou známé konkrétní příčiny poruchy ani výše způsobených škod. V Zuffenhausenu v běžných dnech sjíždí z výrobní linky asi 200 sportovních vozů denně, v Lipsku je to výrazně vyšší počet vozů SUV.