president miloš zeman navštívil škoda auto v kvasinách | Aktuality | autoweek.cz

President Miloš Zeman navštívil Škoda Auto v Kvasinách

President Miloš Zeman navštívil Škoda Auto v Kvasinách

21.02.2015 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Presidenta republiky doprovázel hejtman Královéhradeckého kraje. President se setkal s vedením Škoda Auto, zástupci odborů a diskutoval se zaměstnanci. Tématem bylo mimo jiné rozšíření závodu v Kvasinách v souvislosti s výrobou nových modelů a investice do rozvoje regionu.
President České republiky Miloš Zeman se svou delegací spolu s hejtmanem Královéhradeckého kraje Lubomírem Francem si přijel prohlédnout druhý největší závod automobilky, ve kterém se již brzy začne vyrábět nová generace modelu Superb. Ve výrobním závodě Škoda Auto ve východočeských Kvasinách se setkal s vedením Škoda Auto a zúčastnil se diskuse se zaměstnanci.
 
V souvislosti s přípravou náběhu výroby nového modelu Superb byla v Kvasinách uvedena do provozu nová svařovna a další výrobní prostory. Práci zde získá až 1300 osob. Do roku 2018 bude závod opouštět až 280 000 nových vozů ročně.
 
​„Návštěva presidenta republiky Miloše Zemana ve východočeském výrobním závodě v Kvasinách je důležitým signálem o významu společnosti Škoda Auto nejen pro region, ale i pro celou českou ekonomiku. Spolu s rozšířením závodu v Kvasinách dojde k rozsáhlým investicím a vzniku mnoha pracovních míst. Významnou zásluhu na tom mají podnikové odbory Kovo, za což i jim právem patří velký dík,“ uvedl člen představenstva společnosti Škoda Auto zodpovědný za oblast řízení lidských zdrojů Bohdan Wojnar.
 
President Miloš Zeman se v doprovodu Bohdana Wojnara a šéfa porodejní organizace Škoda Auto ČR Luboše Vlčka se zájmem seznámil s novou generací modelu Superb. Při té příležitosti potvrdil, že se na nový vůz již velmi těší. Stane se totiž prvním uživatelem nového vozu Škoda Superb v České republice.
 
Na programu bylo dále setkání se zástupci vedení společnosti Škoda Auto a s odbory KOVO, součástí byla i diskuze se zaměstnanci kvasinského závodu. Hlavním tématem diskuzí bylo připravované rozšíření výroby a chystané investice v závodě Škoda Auto v Kvasinách. Automobilka zde v následujících letech plánuje investovat více než 7,2 miliardy korun. Vedle nově zprovozněné svařovny, která bude využívána k výrobě nového modelu Superb, dojde k rozšíření výrobních hal a výrobních ploch. Kromě již zmíněného modelu Superb a jeho varianty Superb Combi se zde vyrábí také SUV Yeti a model Roomster.
 
V následujících letech se rovněž počítá s výrobou dalších modelů. Vedení automobilky Seat už potvrdilo, že se v Kvasinách už brzy začne vyrábět kompaktní SUV španělské značky vycházející z platformy MQB. První dodávky Seat svým prodejcům slibuje na rok 2016. Nedlouho poté jej bude následovat i obdobný automobil značky Škoda.
 
V souvislosti s navyšováním výrobních kapacit počítá společnost Škoda Auto s vytvořením až 1300 nových pracovních míst. Další stovky míst by v regionu mohli vytvořit dodavatelé. 
  • President Miloš Zeman navštívil Škoda Auto v Kvasinách
  • President Miloš Zeman navštívil Škoda Auto v Kvasinách
  • President Miloš Zeman navštívil Škoda Auto v Kvasinách