president tpca kenta koide se vrací do japonska | Aktuality | autoweek.cz

President TPCA Kenta Koide se vrací do Japonska

President TPCA Kenta Koide se vrací do Japonska

13.12.2016 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Po dlouhém působení v České republice završil president Toyota Peugeot Citroën Automobile (TPCA) Kenta Koide své poslání a vrací se s koncem roku zpět do Japonska. Tato plánovaná změna přichází po Koideho druhém působení v kolínské automobilce.
Kenta Koide byl členem manažerského týmu, který v roce 2005 spouštěl výrobu vozů v TPCA a zůstal v Kolíně až do konce roku 2007. Vrátil se sem jako president společnosti na začátku roku 2013. V roce 2014 řídil automobilku při změně výrobního programu související s přechodem ke druhé generaci vyráběných malých aut Toyota Aygo, Peugeot 108 a Citroën C1.
 
Kenta Koide strávil v České republice celkem sedm let. Nyní se vrací zpět do rodného Japonska. „Česká republika a její lidé budou v mém srdci již napořád. Strávil jsem zde nádherné roky se spoustou velmi schopných a pracovitých lidí. Kolín a Praha zůstanou mým druhým domovem,“ řekl odcházející president Kenta Koide.
 
Na pozici prezidenta TPCA jej od začátku ledna 2017 vystřídá Koreatsu Aoki, současný prezident Toyota Motor Manufactoring France (TMMF).
 
TPCA Toyota Peugeot Citroën je společným podnikem Toyota Motor Corporation a PSA Peugeot Citroën. Výroba v závodě v průmyslové zóně Kolín - Ovčáry byla zahájena v únoru roku 2005. V TPCA v současnosti pracuje 2800 lidí. Firma je jedním z největších exportérů v České republice.
  • President TPCA Kenta Koide se vrací do Japonska
  • President TPCA Kenta Koide se vrací do Japonska