presidenti navštívili automobilku škoda auto | Aktuality | autoweek.cz

Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto

Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto

09.05.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

President České republiky Miloš Zeman a president Spolkové republiky Německo Joachim Gauck navštívili automobilku Škoda Auto. Setkali se s předsedou představenstva společnosti Škoda Auto Winfriedem Vahlandem a předsedou podnikové rady Odborů Kovo MB Jaroslavem Povšíkem.

President České republiky Miloš Zeman a president Spolkové republiky Německo Joachim Gauck navštívili společnost Škoda Auto. Při setkání s předsedou představenstva společnosti Winfriedem Vahlandem a předsedou podnikové rady Odborů Kovo MB Jaroslavem Povšíkem se mimo jiné hovořilo o úspěšné spolupráci české automobilky s koncernem Volkswagen.

 

Presidenti Zeman a Gauck za doprovodu člena představenstva Škoda Auto zodpovědného za výrobu a logistiku Michaela Oeljeklause a předsedy představenstva Škoda Auto Winfrieda Vahlanda navštívili i výrobní linku, na níž vznikají vozy Škoda Octavia.

 

Oba presidenti poté diskutovali také se studenty Škoda Auto Vysoké školy a žáky Středního odborného učiliště Škoda Auto a navštívili Škoda Muzeum v Mladé Boleslavi.

 

Na důkaz respektu ke značce Škoda president Miloš Zeman za přítomnosti německého presidenta Joachima Gaucka daroval předsedovi představenstva Škoda Auto Winfriedu Vahlandovi prezidentskou zástavu. President Zeman používá jako prezidentský vůz Škodu Superb ve špičkovém provedení Laurin & Klement.

 

​Spojení společnosti Škoda Auto s koncernem Volkswagen je jedním z úspěšných příběhů automobilové historie a je symbolem těsného propojení Německa a České republiky. Koncern Volkswagen majetkově vstoupil do společnosti Škoda Auto v dubnu 1991. Díky tomuto partnerství spolu s odborností a pracovním nasazením zaměstnanců společnosti Škoda Auto se jedna z nejstarších automobilek světa dočkala opětovného vzestupu.

Škoda Auto je jedním z pilířů české ekonomiky a srdcem českého automobilového průmyslu. V roce 2013 tvořil export Škoda Auto zhruba 8 % celkového exportu České republiky. Škoda Auto je průmyslovým podnikem s nejvyšším obratem ve střední Evropě. Od roku 1991 investovala Škoda Auto v České republice zhruba 280 miliard korun.

Škoda je v České republice významným zaměstnavatelem. Od začátku partnerství s koncernem Volkswagen bylo ve společnosti Škoda Auto vytvořeno zhruba 11 000 nových pracovních míst. V současné době zaměstnává automobilka v České republice okolo 24 000 zaměstnanců ve třech výrobních závodech v Mladé Boleslavi, Kvasinách a ve Vrchlabí. Škoda je navíc jedinou automobilkou, která automobily v České republice nejen vyrábí, ale i vyvíjí. V oddělení technického vývoje pracuje téměř 2000 kvalifikovaných specialistů, inženýrů, designérů a konstruktérů.

 

Škoda Auto se významně angažuje také v oblasti vzdělávání. Střední odborné učiliště Škoda Auto v současné době vzdělává téměř 1 000 mladých lidí v technických oborech. Všichni žáci a žákyně dostanou po úspěšném absolvování učiliště nabídku zaměstnání. Do kvality vzdělávání automobilka trvale investuje. V letošním roce bude do nového technického vybavení a renovace učiliště investováno 45 milionů korun.

Škoda Auto má mimořádný zájem na podpoře technického vzdělávání v České republice. Stávající spolupráce s 11 odbornými učilišti v celé zemi se dále rozšiřuje. Tato spolupráce spočívá zejména v poskytování vozů pro výuku technických předmětů. Jen v letech 2009 až 2013 předala česká automobilka vzdělávacím institucím více než 300 vozů značky Škoda.

Špičkové vysokoškolské vzdělání je cílem Škoda Auto Vysoké školy. V roce 2013 zde zahájilo studium 370 nových studentů. Mimořádně oblíbený je Trainee program společnosti Škoda Auto pro absolventy magisterského studia, převážně škol technického a ekonomického zaměření. Trainee program je zahajován dvakrát ročně (vždy v dubnu a září) a ročně jej absolvuje 30 mladých talentů.

  • Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto
  • Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto
  • Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto
  • Presidenti navštívili automobilku Škoda Auto