prezident fia jean todt vystoupil v praze | Aktuality | autoweek.cz

Prezident FIA Jean Todt vystoupil v Praze

Prezident FIA Jean Todt vystoupil v Praze

27.06.2012 | Rybecká Ivana | Aktuality

V Praze se uskutečnila tisková konference, na níž vystoupili prezident Mezinárodní automobilové federace Jean Todt. V Praze v těchto dnech probíhá Konference FIA, která se věnuje především problematice bezpečnosti silničního provozu.

Akce se uskutečnila v rámci Konference FIA, která se v Praze koná od 26. do 29. června 2012.

Prezident Ústředního automotoklubu (ÚAMK) JUDr. Oldřich Vaníček v úvodu seznámil zástupce médií s tím, že tohoto největšího pracovního setkání Mezinárodní automobilové federace (FIA) se účastní více než 200 delegátů z 80 zemí, přičemž značnou část z nich tvoří prezidenti jednotlivých národních autoklubů. Současně vyjádřil potěšení nad tím, že organizací konference byl pověřen právě ÚAMK jako první subjekt ze zemí někdejšího východního bloku.

Jean Todt ve svém proslovu informoval o programu zasedání, které se primárně věnuje problematice bezpečnosti silničního provozu. Ve světě v současné době umírá ročně při dopravních nehodách 1,3 milionu osob a dalších 50 milionů je zraněno. To jsou čísla, která nemohou nikoho nechat v klidu. Cesty ke zlepšení tohoto stavu spočívají v dopravní výchově, zkvalitňování silniční infrastruktury a zdokonalování konstrukce vozidel. V této souvislosti Jean Todt vysoko ocenil  aktivity ÚAMK na tomto poli. Poukázal rovněž na význam Dekády akcí OSN pro bezpečnost silničního provozu.

Jean Todt projevil uspokojení nad tím, že kampaň FIA za zvyšování bezpečnosti silničního provozu není lhostejná předním automobilovým závodníkům, ale i vynikajícím osobnostem z dalších sportovních odvětví.

Součástí akce bude i Den bezpečnosti silničního provozu (Road Safety Day), který ÚAMK uspořádá ve čtvrtek 28. června 2012 od 10 do 17.30 hodin v dolní části Václavského náměstí.

ÚAMK zde především bude názorně demonstrovat rizika spojená s jízdou s nezapnutými bezpečnostními pásy na simulátorech nárazu vlastní konstrukce. Kromě nich si návštěvníci budou moci vyzkoušet také trenažér F1, zasoutěžit si o zajímavé ceny nebo shlédnout ukázky činnosti hasičů, policistů a záchranářů. Od 16 hodin se akce zúčastní i sedminásobný mistr světa formule 1 Michael Schumacher.