žárovky na míru | Autoservis | autoweek.cz

Žárovky na míru

Žárovky na míru

21.05.2018 | Rybecký Vladimír | Autoservis

I standardní halogenovou žárovku lze uzpůsobit typu automobilu a specifikům jízdy daného řidiče. Podívejte se, jak různorodé možnosti poskytuje řada halogenového osvětlení Philips.
Jak moc se mohou lišit halogenové žárovky, které v souladu s předpisy odebírají stejné množství proudu? Svou životností, jasem a barvou světla a také cenou. Jak to vypadá v praxi?
 
Taxikář každý den najede v automobilu až 250 km, ale 90 % jeho trasy vede městem. I v noci jsou silnice osvětlené pouličními lampami, takže kvalita osvětlení vozovky není prioritou. Proto mnohem více ocení dlouhou životnost žárovky tak, aby nejenom snížil náklady za další sadu, ale také nemusel ztrácet čas jejich výměnou. Philips LongLife EcoVision fungují dobře více než 1500 hodin, což odpovídá až 80 000 km v městském provozu.
 
Moderní kompaktní auto do města, jehož vyšší verze jsou již vybaveny LED osvětlením, má standardní halogenové žárovky s barevnou teplotou do cca 2800 K, takže jejich světlo je mírně nažloutlé. Žárovky Philips WhiteVision poskytují bělejší světlo s teplotou 3700 K. Díky tomu vůz po setmění vypadá stylově a moderně.
 
Žárovky Philips ColorVision jsou na trhu jedinečné a odlišují se tím, že uvnitř světlometu se vytváří barevná záře - modrá, žlutá, zelená nebo fialová. Zároveň je však světlo na silnici stále bílé, takže vše je podle předpisů. To otevírá zcela nové možnosti personalizace automobilu takovým způsobem, aby se na silnici odlišoval.
 
Pro časté cestování v zimě po setmění je pro bezpečnost potřeba dobré osvětlení, aby co největší rozsah světel poskytl co nejdelší čas k reakci. Žárovky Philips X-tremeVision zajišťují až o 130 % jasnější světlo ve srovnání s minimem požadovaným ze zákona. Samozřejmě je něco za něco - životnost je o něco kratší (450 hodin), ale bezpečnost jízdy mimo obydlené oblasti je mnohem vyšší. 
 
„V profesionálním servisu by výběru automobilového osvětlení měla vždy předcházet otázka, jakým způsobem klient používá své auto, zda je používá k častým služebním cestám, nebo jej využívá především v dobře osvětlených ulicích města. Až tyto znalosti umožní představení komplexní nabídky výrobce a výběr vhodného automobilového osvětlení,“ shrnuje Piotr Wajszczyk, Market Manager Central Europe společnosti Lumileds.
 
  • Žárovky na míru
  • Žárovky na míru
  • Žárovky na míru
  • Žárovky na míru
  • Žárovky na míru