přijíždí qoros gq3 | Aktuality | autoweek.cz

Přijíždí Qoros GQ3

Přijíždí Qoros GQ3

28.01.2013 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Na autosalonu v Ženevě se oficiálně představí nový kompaktní sedan ze společného čínsko-izraelského podniku Qoros oficiálně nazvaný GQ3. Zdá se, že toto auto by mohlo být něčím úplně jiným, než jsme dosud z Číny mohli v Evropě vidět.

Qoros Auto je společným podnikem čínské automobilky Chery Automobile a izraelského globálně působícího holdingu Israel Corporation. Založen byl v roce 2007. V jeho čele stojí jako president Guo Qian a jako jeho zástupce Volker Steinwascher.

Původně se prvnímu modelu čínsko-izraelské automobilky Qoros říkalo C11, ale nakonec byl nový kompaktní sedan oficiálně označen GQ3. Označení modelu vychází ze zásad označování vozů dané značky: všechny sedany automobilky Qoros budou začínat písmenem G, písmeno Q označuje společnost a bude se objevovat v názvu každého vozu. Číslo označuje segment, v případě 3 jsou to kompakty.

Jedná se o sedan ze segmentu C, jenž bude odhalen na letoším ženevském autosalonu a ve druhé polovině roku se začne prodávat v Číně. Do Evropy se GQ3 měl začít dovážet koncem roku 2013.

Přednostmi Qorosu GQ3 jsou prostorný interiér, použití spousty moderních technologií a příslib pětihvězdičkového ocenění při crash-testech Euro NCAP.

Ačkoli se jedná o kompaktní automobil, je GQ3 o 5 cm širší než Chrysler 200 a jeho vykrojení blatníků pojmou ráfky až 19‘‘ kol.

Hlavní atrakcí interiéru je kromě prostornosti 8" displej unikátního systému poskytujícího informace i zábavu a využívajícího firemní software, technologii i grafiku. Systém má integrovat veškeré typy navigace, dopravy, zajímavých míst a sociálních médií.

Zdá se, že se nejedná o nudný typ vozu vzniklý okopírováním a přenesením určitých prvků, jaké jsme již mnohokrát viděli. Pokud GQ3 dokáže dostát slibovaným třem přednostem, stane se konečně velkých úspěchem čínského partnera podniku Chery Automotive. Ta bude vozy vyrábět v novém montážním závodě v Čagžu. Dodavateli automobilky jsou špičkové světové společnosti jako Magna Steyr, TRW, Continental, Bosch, Microsoft nebo Iconmobile. Cílem firmy je vyrábět 150 000 aut ročně a postupně tuto produkci ztrojnásobit.

Na autosalonu v Ženevě chce Qoros představit i dva koncepty - Cross Hybrid a kombi ukazující směřování designu značky do německého stylu i její odhodlání nabízet špičkové technologie. Oba koncepty budou postaveny na stejné platformě jako sedan GQ3. První z těchto konceptů by se měl dostat do sériové výroby během šesti měsíců od uvedení sedanu. To by mělo tuto značku učinit atraktivní i pro evropské zákazníky, dosud nahlížející na auta přicházející z Číny s velkým despektem.

Qoros sestavil mladý mezinárodní tým techniků a specialistů, z nichž mnozí přišli do Číny z Evropy. Tým pracuje pod vedením Gerta Volkera Hildebranda. Nyní společnost usilovně shání mladé uchazeče o místa v obchodním oddělení, a to jak zkušené pracovníky z automobilového průmyslu, tak i mladé absolventy vysokých a středních škol.

  • Přijíždí Qoros GQ3
  • Přijíždí Qoros GQ3
  • Přijíždí Qoros GQ3
  • Přijíždí Qoros GQ3
  • Přijíždí Qoros GQ3
  • Přijíždí Qoros GQ3