příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup | Aktuality | autoweek.cz

Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup

Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup

25.03.2019 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Skvělý projekt stavby žákovských automobilů Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto bude mít další pokračování: 35 budoucích odborníků staví zajímavou studii pickupu na bázi SUV Kodiaq.
Šestá studie žákovského vozu Škoda bude Kodiaq ve verzi pickup. Projekt 29 žáků a 6 žákyň Středního odborného učiliště strojírenského Škoda Auto ve věku od 17 do 20 let bude v roce 2019 poprvé vycházet z modelu Kodiaq. S odbornou podporou zkušených techniků a zaměstnanců společnosti Škoda Auto z oblasti technického vývoje, designu a výroby promění největší SUV české automobilky v dynamický dvoudveřový pickup.

Novinářům a veřejnosti bude vůz představen v červnu 2019. Již od roku 2014 každoroční praktický projekt demonstruje vysoký standard vzdělávání na Středním odborném učilišti Škoda Auto v Mladé Boleslavi, které má více než devadesátiletou tradici.

Žáci a žákyně SOUS Škoda Auto nyní pracují na další studii. Tentokrát promění Kodiaq v osobitý dvoudveřový pickup. Volba této modelové řady není náhodná. Dokládá význam modelu Kodiaq pro značku Škoda a prostřednictvím mohutných kol, ostrých hran a skulpturálních tvarů dokazuje, že čistý a emocionální design největšího SUV značky Škoda dává ještě dostatečný tvůrčí prostor.

Praktický projekt žákovského auta je pro zúčastněné žáky vrcholem jejich odborného vzdělávání. Mají možnost už během studia prokázat svou kreativitu a konstruktérský talent.

Zuzana Otradovská, jedna z žákyň, zdůrazňuje: „Projekt žákovského auta je jednoduše fantastický. Kde jinde dostanete během výuky tak jedinečnou možnost v malém týmu a s podporou zkušených techniků, designérů značky Škoda a mistrů odborného výcviku zkonstruovat vlastní auto a přitom uskutečňovat vlastní nápady a vize?”

V rané fázi výuky navštívili účastníci projektu oddělení Škoda Design a mohli se tak podívat do tvůrčí dílny šéfdesignéra Olivera Stefaniho a jeho týmu. Pod jeho pečlivým vedením následně vytvářeli první vlastní, ručně kreslené skici nového žákovského automobilu.

První žákovský vůz byl CitiJet na bázi modelu Škoda Citigo. Po něm následoval pickup FunStar, vycházející z modelu Fabia. Rapid Spaceback byl základem pro kupé Atero. V roce 2017 vznikl opět z modelu Citigo elektrický žákovský vůz Element. V roce 2018 představili žáci Sunroq, kabriolet na bázi kompaktního SUV Škoda Karoq. Každý z těchto vozů je důkazem kreativity dorostu společnosti Škoda Auto a současně ukazuje, jaké šance nabízí studium na Škoda Akademii.

Střední odborné učiliště strojírenské, založené již v roce 1927, nabízí tří- a čtyřletý vzdělávací programy v celé řadě technických oborů. Z vysokého standardu vzdělání a moderního vybavení školy profitují jak žáci, tak i jejich pozdější zaměstnavatel.
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup
  • Příkladný projekt pokračuje: žáci staví pickup