připravovaný koncept peugeot hodně naznačí | Aktuality | autoweek.cz

Připravovaný koncept Peugeot hodně naznačí

Připravovaný koncept Peugeot hodně naznačí

30.01.2014 | Rybecký Vladimír | Aktuality

Peugeot na pekingském autosalonu představí ve světové premiéře nový koncepční vůz. Ukáže nejen nový styl, ale potvrdí také snahu posunout značku ještě více k prémiovosti.

Peugeot koncem dubna na pekingském autosalonu předvede nový koncepční vůz. Podobně jako koncept Onyx z roku 2012 naznačí, jak bude vypadat budoucí design značky. Zveřejněný profil tohoto vozu současně potvrzuje pověsti o tom, že Peugeot připravuje vůz konkurující úspěšně přijatému sportovnímu sedanu Mercedesu CLA.

Čtyřmístný koncept je dlouhý 473 cm, což je o 10 cm víc než CLA, ale o 6 cm méně než sedan Peugeot 508, a vysoký 131 cm. Vzhledem k velikosti, řadící se mezi hatchback 308 a sedan 508, by pro jeho sériovou podobu bylo logické označení 408. Jenže Peugeot 408 už existuje. Jedná se o prodlouženou verzi modelu 308 sedan nabízenou v Číně a na některých dalších asijských trzích a v Latinské Americe. Peugeot 408 má délku 468 cm a jeho označení se doplňuje dalšími jmény (Allure, Griffe nebo Féline).

Koncept Onyx, který se představil v roce 2012 na autosalonu v Paříži, byl pozoruhodný nejen designem zcela odlišným od dosavadního stylu Peugeotu, ale také rozsáhlým použitím netradičních materiálů. Onyx byl o 9 cm kratší než nový koncept.

  • Připravovaný koncept Peugeot hodně naznačí
  • Připravovaný koncept Peugeot hodně naznačí