připravuje se jeep renegade phev | Aktuality | autoweek.cz

Připravuje se Jeep Renegade PHEV

Připravuje se Jeep Renegade PHEV

09.10.2018 | Rybecký Vladimír | Aktuality

V Melfi se připravuje výroba plug-in hybridní verze malého SUV Jeep Renegade. Následovat bude Jeep Wrangler z Toleda v Ohiu. Oba přijdou do prodeje během roku 2020.
Italská továrna skupiny FCA v Melfi zahájila přípravy na výrobu plug-in hybridní verze Jeepu Renegade. Jeho uvedení na trh se plánuje na začátek roku 2020. Renegade PHEV se bude vyrábět spolu s vozy Renegade a Fiat 500X se spalovacími motory ze současné produkce továrny Melfi.
 
Předvýrobní série Jeep Renegade PHEV je naplánovaná na rok 2019. Investice do uvedení nové motorizace přesahují 200 milionů eur a zahrnují zaškolení všech pracovníků na novou technologii. Modernizované budou rovněž další provozy podílející se na výrobě této novinky.
 
„V současné době se v italské továrně Melfi vyrábí více než 742 000 modelů Renegade. Továrna Melfi i model Renegade jsou ideálními kandidáty pro zavedení technologie PHEV, která dále posílí nabídku velmi úspěšné řady Renegade,“ uvedl provozní ředitel značky Jeep pro region EMEA Pietro Gorlier. 
 
Koncern Fiat Auto Automobiles ve svém obchodním plánu na období 2018-2022 vidí elektrifikaci jako jeden z nejdůležitějších cílů nové strategie. Renegade PHEV je dalším krokem skupiny FCA při zavádění elektrifikace po uvedení minivanu Chrysler Pacifica PHEV a technologie mild-hybrid e-Torque pro pick-up Ram 1500 ze začátku letošního roku. Dalším modelem v řadě bude Jeep Wrangler PHEV, který se bude od roku 2020 vyrábět v Toledu ve státě Ohio v USA.
 
Do roku 2022 nabídne FCA v různých globálních architekturách celkem 12 elektrických systémů pohonu (BEV, PHEV, full-hybrid a mild-hybrid). Těmito systémy bude vybaveno třicet různých modelů.
 
  • Připravuje se Jeep Renegade PHEV
  • Připravuje se Jeep Renegade PHEV